Hangi Nikon marka fotoğraf makinesini almalıyım?

D3200'e baktım, sanırım açılır kapanır ekranı var. Bir avantajı veya dezavantajı var mı? Aynalı mı aynasız mı?

Yok, Nikon hariç ne önerirsiniz?
Oynar ekran Nikon'un orta seviye makinelerinde başlıyor. D5100, D5200, D5300 gibi. Crop yapmayacaksan MP fazla önemsene ama @AidenPearce dediği gibi Canon tarafında da güzel seçenekler var. Örnek 650D.

D3200'e baktım, sanırım açılır kapanır ekranı var. Bir avantajı veya dezavantajı var mı? Aynalı mı aynasız mı?
Açılır kapanır ekranın aslında çok çok bir avantajı yok. Benim makinemde var ama çok yukarıdan veya çok aşağıdan bir çekim yapmayacaksam işime yaramıyor. Ekran genelde aynasız makinelerde işe yarıyor. Vizörü kullanmayıp ekrandan bakıyorum genelde.

Yeni nesilleri pek bilmiyorum ancak 3-5 yıl önceki makinelerden Sony ve Pentax modelleri güzeldi. Gövdede titreşim engelleme olması çok avantaj sağlıyordu.

Bir arkadaşımda Nikon D3100 var. Alalı baya oldu diye biliyorum ama fotoğrafları falan çok güzel çekiyor. Eski bile olsa hala çok iyi.

Size tavsiyem Nikon D5200 veya Nikon D5300 almanızı öneririm. Başka marka ve modellere bakmanıza hiç gerek yok. 24MP çözünürlük dinamik aralık renk derinliği konusunda çok başarılıdır.

Geri
Yukarı