Hangi oyunlar SSD'ye yüklenmeli?

TeknObeY0

Hectopat
Makaleler
1
Yer
uzay
Arkadaşlar yeni bilgisayar aldım içinde 128GB SSD var bu SSD içine hangi oyunları yüklemeliyim? Oynayacağım oyunlar GTA 5, Modern Warfare 3, ZULA, CS:GO, PUBG, LOL, WolfTeam ve Blur. Bunlardan hangilerini SSD'ye kurmalıyım? (1 TB HDD var.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben şu şekilde karar veriyorum.

Grafik kalitesini önemsediğim oyunları SSD'ye kuruyorum. Çünkü 5-10 FPS fark ediyor. Eğer grafik kalitesinin önemli olduğu hem de online modu varsa kesinlikle SSD'yi tercih ediyorum.

Bunlar; Witcher 3 (favorim olduğu için), Battlefield 1, Ghost Recon Wildlands, GTA 5, FM 2017, Dota 2, PUBG, Counter Strike, gibi online oyunlarımı da SSD'ye kuruyorum.

SSD'ye kurmadıklarım ise genelde zaten ultra ayarlarda yüksek FPS aldığım single modu daha çok tercih ettiğim oyunlar oluyor.

Bunlar; Dying Light, Farcry Primal, Batman Arkham Knight, Resident Evil 7, Rise of the Tomb Raider

Özellikle satın almadan önce denemek için torrent kullanarak indirdiğim crackli bir oyun varsa onu HDD kuruyorum.

Oyun türlerine göre belki sana karar vermende bunlar yardımcı olur. Genel PC perfomansı için SSD kapasitesinin %80'den fazla dolu olmamasına göre yükleme planı yapıyorum.

SSD kapasitem: 512 GB

Okuma ve yazma hızlarım aşağıda resimde gözükmekte.

CrystalDiskmark.JPG

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı