Hangi politikacıyı daha samimi buluyorsunuz?

Aşağıdaki politikacılardan hangisini kendinize daha yakın buluyorsunuz?

• Kemal Kılıçdaroğlu

• Ekrem İmamoğlu

• Meral Akşener

• Mansur Yavaş

• Ali Babacan

• Muharrem İnce

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Gerd von Rundstedt sorunuza cevap vermek istemiyorum; zira cevap verirsem ikimiz de terörist olacagiz. Iste tam olarak bu söylemimle size özgürlügünüzü iliklerinize kadar hissettirdigim inancindayim.

Sevgiler :)
Sözlükte geçenlerde "Kürtler Ne İstiyor?" adı altında bir başlık açılıp gündem olmuştu. Tabi bir sürü birbirini tekrar eden, birbirini suçlayan ve birbirine terörist diyen insanların cevapları ile dolmuştu. Benim bu soruya tek cevabım açılım süreci ve oradaki insanlara tanınan haklar olmuştur. Tabi süreci ilk kimin bozduğu ve devamında olan iki "cehennem" yılda kritiktir. Onun öncesinde Suruç ve Ankara Gar terör saldırısıda var ama bunları açık açık konuşmak istemiyorum. Konuşsam bile hala aynı düşüncede olan arkadaşların anlıyacağını sanmıyorum. İpucu vereyim. Kobani yi kimler, hangi ülkenin yardımları ile malum örgütün kuşatmasından kurtardı? Onlar intikam almak adına hangi terör saldırılarını yaptı? Denklem bu.

Ben sakinim ve kimseyi de kışkırttığım yok. Tam tersine sürekli hakaret eden aşağılayan küçük gören yok saymaya çalışan sen ve senin gibilerdir. Size gülüyorum sadece. Çünkü kendi kokuşmuşluğunuz size parfüm gibi geliyor. Ama dert etme genelde sizin en belirgin özelliğiniz budur. Bataklıkta bile yaşasanız, "ah şu suyun güzelliğine bak" der yanınızdakine satmaya çalışırsınız. :)
Ben hiç de romantik değilim. Tam tersine toplumsal evrimin gidiş yönünü görebiliyorum. Bunu göremeyip; liberalizmi ya da kapitalizmi iyi bir şeymiş gibi siyasi partiler aracılığıyla halka sunmaya çalışanlardır romantizmi yaşayanlar... En rezil durumları bile halka iyi gibi gösterip, ondan kâr etmeyi kendine motto bellemiş insanlardan anlayış beklemek saflık olur.

Sen gocunmuşsun ki başka bir konuda tartışılan şeyi buraya taşıma gayretindesin. :)

Ne anlatıyorsun birader? Tipik Marksist işte. Her zaman mağdur edebiyatı falan.
Yok küçük gördün, yok bilmem ne yaptın.
Her zaman aşağılık kompleksi.
Denenmiş, bitmiş, yıkılmış ve çökmüş bir felsefeyi savunuyorsunuz hala.

Aynı şeriatçılar neyse, siz de solusunuz.
Şeriat şeriat diye gezerler ama hepsi yine Türkiye'ye gelir gezmeye içmeye tozmaya. Türkiye'deki azınlıklar da öyle. Yarın şerit gelse, öbür günü Avrupa'ya kaçarlar.

Marksistler de öyle. Leninciler de öyle. Bırak Marksist düşünceyi, Rusya'da Gopnik mahallesine yollasam bir hafta yaşamazlar.

Hala daha masal anlatıyorsunuz millete.
Liberalizm en azından bireycidir. Kendi idolojisini dikte etmez, tüm idolojilere eşit şekilde yaşam hakkı sunar.

Bir de propaganda konusuna girmişsin. Propagandanın mucidi sizinkiler. Ülke çok iyi çok iyi derken bir anda devrim oldu.
Iyi ki Gorbachev gibi birisi çıktı da süreç daha çukura batmadan çözüldü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı