Hangi programlama dili öğrenilmeli?

Bravo

Centipat
Daha fazla  
Üniversite 1. sınıfı bitirdim. C, C++,HTML+CSS dersleri öğretildi. Ama sorun şu ki, C dili hariç diğerlerini hiç öğrenmedim diyebilirim. C dilini de en azından biraz öğrenmeye çalıştım.
Şimdi tatil geldi ve çalışmak lazım. Bu dilleri yeniden çalışmalı mıyım? Sizce hangi dili öğrenmeliyim? 2 dili birden çalışmak mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalışmak istediğin sektöre göre dil seçmelisin. Mobil uygulama mı geliştireceksin ? İnternet sitesi mi yapacaksın ? Yapay zekada mı ilerlemek istiyorsun ?

Ayrıca 2 farklı dil aynı anda öğrenilebilir. Yeter ki istekli ol.

Ne yapmak istediğine bağlı olarak değişir bu. Python, React, Flutter, C# bu liste uzar gider.

C ve C++ ile çoğu şeyi yapabilirsiniz ama Python ve Java da öğrenin.

Üniversite 1. sınıfı bitirdim. C, C++,HTML+CSS dersleri öğretildi. Ama sorun şu ki, C dili hariç diğerlerini hiç öğrenmedim diyebilirim. C dilini de en azından biraz öğrenmeye çalıştım.
Şimdi tatil geldi ve çalışmak lazım. Bu dilleri yeniden çalışmalı mıyım? Sizce hangi dili öğrenmeliyim? 2 dili birden çalışmak mümkün mü?

Hangi bölümü okuyorsun acaba?

Herkese cevapları için teşekkür ederim. 2 foruma göndermiştim bu soruyu ve 2sine de yeni katıldım. SDN ve Technopat. Eleştiri kabul ediliyorsa burada bir konu daha açmıştım. Konu başlıklarıyla fazla oynuyorlar. Biraz da duyduğum kadarıyla fazla kuralcı. Ama diger forumda 1cevap geldi, burada ise 5.buranın takipçisi çokmuş.Öylesine fikirlerimi yazdım çok takmayın😀
Hangi bölümü okuyorsun acaba?

Azerbaycanlıyım ve bilgisayar mühendisliği okuyorum.

Bir sorum daha var.Yukarıda arkadaşlar amaca göre değişir demişler.Benim henüz bir amacım yok.Yani henüz karar vermedim.Bundan yola çıkarak ne öğrenme mi tavsiye edersiniz? c,c++ yeniden kendim mi öğreneyim yoksa python filan mı başlayayım

Son düzenleme:
Herkese cevapları için teşekkür ederim. 2 foruma göndermiştim bu soruyu ve 2sine de yeni katıldım. Sdn ve Technopat. Eleştiri kabul ediliyorsa burada bir konu daha açmıştım. Konu başlıklarıyla fazla oynuyorlar. Biraz da duyduğum kadarıyla fazla kuralcı. Ama diger forumda 1cevap geldi, burada ise 5.buranın takipçisi çokmuş. Öylesine fikirlerimi yazdım çok takmayın😀

Azerbaycanlıyım ve bilgisayar mühendisliği okuyorum.

Bir sorum daha var. Yukarıda arkadaşlar amaca göre değişir demişler. Benim henüz bir amacım yok. Yani henüz karar vermedim. Bundan yola çıkarak ne öğrenme mi tavsiye edersiniz? C, C++ yeniden kendim mi öğreneyim yoksa Python falan mı başlayayım.

C, C++ tarafında çok aşırı bilgim yok ama, HTML, CSS, JavaScript, PHP bunlara da vakit ayır mutlaka, ben kendimi daha çok web kısmında geliştiriyorum, hepsini öğrenmen bayağı iyi olur diye düşünüyorum. Tabii ki Python'da önemli.

C ile genel algoritma bilgisi C++ ile nesneye yönelik programlama ve HTML CSS ile temel web öğretmişler.

Akademik eğitimin nasıl olması gerektiği bir uzmanlık alanım değil ama günümüzde Türkiye'de bile 1. sınıfta C ile başlayıp ardından veri yapıları ve algoritmalar işleyen üniversiteler varken gayet güzel bir yol izlemiş üniversiten bence. Acaba sakıncası yoksa hangi üniversitede okuduğunu öğrenebilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı