Hangi programlama dilini önerirsiniz?

yazicizadee

Decapat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba.

Elektrik-elektronik mühendisliği bölümünden mezun oldum. Kendimi geliştirmek ve dünyayı yakalamak için detaylı bir biçimde bir programlama dili öğrenmek istiyorum. Python dilini kullanarak Raspberry Pi ile tez ödevi yaptım. Açıkçası Python'un geniş kütüphanesi çok hoşuma gitti.

Açıkçası küçük çaplı Android programı yazmak istiyorum. Yani bunu yaparken kariyerimde yardımcı olması için "Kotlin" tarzı sadece Android programa için kullanılan bir dil yerine daha evrensel bir dil kullanmak istiyorum. Java dili ise bilgisayar mühendisi olmadığım için zorlayacağını düşünüyorum.

Önerebileceğiniz bir dil var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba.

Elektrik-elektronik mühendisliği bölümünden mezun oldum. Kendimi geliştirmek ve dünyayı yakalamak için detaylı bir biçimde bir programlama dili öğrenmek istiyorum. Python dilini kullanarak Raspberry Pi ile tez ödevi yaptım. Açıkçası Python'un geniş kütüphanesi çok hoşuma gitti.

Açıkçası küçük çaplı Android programı yazmak istiyorum. Yani bunu yaparken kariyerimde yardımcı olması için "Kotlin" tarzı sadece Android programa için kullanılan bir dil yerine daha evrensel bir dil kullanmak istiyorum. Java dili ise bilgisayar mühendisi olmadığım için zorlayacağını düşünüyorum.

C# Bakmaya Ne Dersiniz?

Arkadaşlar merhaba.

Android uygulaması geliştirmek istiyorsanız Java dışında fazla bir alternatifiniz yok.

Kotlin ile sadece Android değil masaüstü ve web programlama da yapılıyor. Sadece bunun için bırakıyorsan bırakma derim. Ayrıca yüksek ihtimalle ilk başladığın dil ile devam etmeyeceksin. Dillere alıştıkça içlerinden sevdiğin dile odaklanırsın. Temelde hepsi aynı aslında. Bir de Kotlin ile Java benzer diller zaten, birini bilirsen diğerine alışman pek uzun sürmez.
Android uygulaması geliştirmek istiyorsanız Java dışında fazla bir alternatifiniz yok.
Flutter dart, kotlin, C# Xamarin, React Native. Pek de az değil aslında.

Pyhton öğrendiysen Java'dan devam et, korkulacak bir noktası yok zaten bir programlama dilini öğrenen diğerlerine çok çabuk alışır.

Java'nın da terminolojisini kaptıktan sonra Node.Js, Angular vs dillere geçişin çok kolay olur.

Ben Programcılık mezunuyum. C# ile başlamıştık. Hocalarımız başlamak için en iyisinin C# olduğunu savunurlar. O yüzden onla başla.

Geri
Yukarı