Hangi programlama dillerini biliyorsunuz?

@RaSGooL teşekkürler hocam bir de bu mimarileri nasıl ogrenirim ARM galiba 32 Bit mi oluyor şu anki.

Bu konuları üniversite yıllarımda çok araştırıyordum. Galiba herkes gibi benim de kendime özel os geliştirme hayalim vardı. Ama öyle windows gibi değil, kendi cihazım olsun isterdim. Bunları ATM ler pos cihazlar vs gibi düşünmüştüm. Sadece belli bir iş yapan os geliştirme üzerine çalışmalar yapmak istiyordum. Ama ortada bir problemim olmadığı için çözüm de üretemiyor insan ve öyle havada kaldı.

@RaSGooL umarım amacıma ulaşırım hocam.

İlk iki ders çok daha önemli. Sonrasında belki işine yarar.

Hocam bu dersleri izleyerek ve çalışarak donanım hakkında bilgim olur mu ve kernel yazmaya yavaştan adım atabilir miyim ayrıca bu dersler sizin üniversitenizin mi?

Son düzenleme:
@RaSGooL umarım amacıma ulaşırım hocam.

Hocam bu dersleri izleyerek ve çalışarak donanım hakkında bilgim olur mu ve kernel yazmaya yavaştan adım atabilir miyim ayrıca bu dersler sizin üniversitenizin mi?
Evet hocam, mezun olduğum üniversite.
Tabiki olur. Sayısal mantık tasarım dersini al önce. Tabi sadece attığım link ile kalma, makaleler araştır, konferans videoları oluyor onlar çok faydalı, deneysel videolar oluyor yine onları dene. Yine bu ders için bir program vardı adını unuttum, lab deneylerini oradan yapabilirsin.
Kernel yazabilmek için öncelikle donanım nasıl çalışıyoru anlamak lazım. Bu dersleri bu yüzden alıyorsun. Yavaş yavaş öğrenirsin.

Geri
Yukarı