Hangi PS4 Modeli Alınmalı?

@sakinolum
Daha önce Slim kasa kullanmıştım. Kasa hafif isiniyordu sadece ama çok ısındığını görmedim.
Isınmadan dolayı kasma veya donma olmuyorsa sorun olmaz.
Fat kasa alırsam mat olanları alacağım.
@Kuscudayi
Fan sesine çok takilmam ama fan sesi testlerine bakınca çok fazla fark var gibi geliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben de donma kasma oluyor sadece GTA 5'te araba sürerken oluyor şehirde o da önemli değil herkes de oluyor ama cihazın altı çok ısınıyor özellikle tahta çalışma masasını da ısıtıyor.

Ben de donma kasma oluyor sadece GTA 5'te araba sürerken oluyor şehirde o da önemli değil herkes de oluyor ama cihazın altı çok ısınıyor özellikle tahta çalışma masasını da ısıtıyor.

Zaten GTA 5 Online de Xbox One-PS4 23-24FPS de çalışıyor. Kasma hissi normal. Zaten Rockstar'ın oyunları optimizasyon sorunları ile ünlü.

@sakinolum
Daha önce Slim kasa kullanmıştım. Kasa hafif isiniyordu sadece ama çok ısındığını görmedim.
Isınmadan dolayı kasma veya donma olmuyorsa sorun olmaz.
Fat kasa alırsam mat olanları alacağım.
@Kuscudayi
Fan sesine çok takilmam ama fan sesi testlerine bakınca çok fazla fark var gibi geliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İnanın o video ne bileyim sıcaklık değerleri ne de baksalarmış.

Sadece özel oyunlar için alacağım. 1080p televizyon ile kullanacağım.

PS4 fat kasalar 1600 lira civarı bulunabiliyor. Fiyat olarak cazip geldiği için almayı düşünüyorum ama fan sesi ve güç tüketimi daha fazla. Arıza oranı slim kasaya göre daha fazla gibi geliyor.

PS4 Slim kasa 2000 lira civarı bulunabiliyor. Fiyatı daha fazla ama güç tüketimi ve fan sesi az. Sorunların Fat modele göre daha az olduğunu düşünüyorum ama fiyat olarak daha fazla.

PS4 Pro 2800 lira civarı bulunabiliyor. Performans olarak daha iyi ama fazla para vermeye değecek fark var mı?

Dediğim fiyatlar tek kol, oyunsuz ve garantisi olmayan cihazlar içindir.

Sadece özel oyun oynamak için hangisini alırdınız? Olabildiğince az para vermek istiyorum ama keşke daha fazla verip şunu alsaydım demek istemiyorum.
Slim varken Fat kasa almaya gerek yok çünkü Slim kasa hem daha küçük, hem daha sessiz. Pro almak size kalmış, PS4 Pro çoğu oyunda Checkboard yaparak 4K görüntü sunabiliyor, eğer yüksek çözünürlük takıntınız varsa Pro alın, ha birde PS4 Pro'nun iki tane Cuh'u var, bir tanesi 2016'da çıktı, diğeri 2018'de çıktı, 2016 çıkanın fan sesi jet motoru gibidir hiç almanızı tavsiye etmem.

Ben fat kullanıyorum. RDR2, GoW, Spider-Man, gibi oyunlar oynamadım ama benim için sorun olmadı mis gibi kullanıyorum.
Oynadığım oyunlar(büyük olanlar):
Assassin's Creed serisi (Valhalla 2 gün falan oynadım sonra oynarım diye erteledim), Horizon Zero Dawn, Far Cry 5/new dawn, Star Wars Jedi: Fallen order, Ghost of tusima, Devil May Cry, GTA5..
Yer yer kastığı oldu tabii ama rahatsız edici değildi(bence). Ama Star Wars Jedi: Fallen Order'de bazı yerler kasıyordu(rahatsız edici derecede). Ben pişman değilim fat olduğuna, tabii silm olsa daha iyi olurdu ama fat kötü değil yani. Ama fat alırsan tavsiyem cuh 12xxden yüksek olsun diğerleri sıkıntı çıkarıyormuş, benimki cuh 1216a.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı