Hangi RTX kart alınmalı?

Şu an elimde alacak para varken almak istiyorum NVIDIA ekran kartı tercihim olur

Bu yıl 4000 serisinin yeni kartları çıkacak, beklemenizi öneririm DLSS 3 3000 serisinde yok, yeni nesil oyunlarda VRAM yetmeyip FPS düştüğünde pişmanlık yaşayabilirsiniz, aynı fiyata satılan 4000 serisi kartlar ise DLSS 3 ile neredeyse 2 kat daha fazla FPS alacak.

İnernet cafe de bütün kartlar RX serisi. Hiç birinde hiç bir sorun görmedim veya FPS düşüklüğü. Millet gerçekten bir yerlerinden sallıyor.
Hatta, bazı RX kartların bazı NVİDİA kartlardan daha iyi olduğunu söyleyebilirim, Mesela, PUBG Steam oyununda RX'in kartlarının NVIDIA'nın bazı kartlarından daha iyi görüntü verdiğini gördüm.

Bu fiyat 3060 Ti için oldukça yüksek biraz araştırınca Asus-gigabyte 10k, zotac vb daha da uyguna var. Paran o kadarsa ve tamamını harcayacaksan o bütçeye daha yüksek model bir kart tercih etmelisin. 4070Ti bile 20k iken 15k ya 3060Ti hiç mantıklı değil.

Merhaba arkadaşlar, hangi ekran kartını alsam karar veremedim. Sizin fikriniz nedir?

Yardımcı olursanız çok sevinirim kafam çok karıştı. Beyaz sistem topluyorum.

RX 6800XT alın derim

Bu VRAM ile hiç bir cacık yapamayacak o kartlar, almayın nvidia 3000 serisi almak için şuan hiç bir sebep yok. 4000 serisinin alt modelleri de bütçe düşmanı gibi gelecek ama hayırlısı.

2 seçenek var. Azıcık sabredip fırından taze çıkmış RTX 40 serisi alcaksınız ya da AMD modellerine bakacaksınız.

8GB VRAM'li karta para yatırmayın bu saatten sonra, 8GB VRAM'in mezarına toprak atmaya başladık bile yavaştan. Kısacası dördünü de önermem ben, dördü de 1 sene sonra çıkacak oyunların hiçbirinde adam gibi performans gösteremeyecek, bu kartlarla lowda oynamayı kabul ediyorsan o başka tabii.

Not: Bizzat RTX 3060 Ti kullanıcısı olarak konuşuyorum, kart son çıkan 3 büyük bütçeli yapımda da doğru düzgün performans göstermiyor, sebebi VRAM.

3080 Tİ için ne düşünüyorsunuz ? Parasını hak eder mi ? Yoksa 4000 serisi altında ciddi ezilir mi ?

Hocam 4070 Ti daha ucuz ve 3090 Ti'a denk bir kart siz düşünün yani gerisini... Sizce mantıklı mı?

3080 Tİ için ne düşünüyorsunuz ? Parasını hak eder mi ? Yoksa 4000 serisi altında ciddi ezilir mi ?
Şu an RTX 30 serisi almak ölü yatırım olur. RTX 40 serisi gümbür gümbür geliyor.

Hocam 4070 Ti daha ucuz ve 3090 Ti'a denk bir kart siz düşünün yani gerisini... Sizce mantıklı mı?

Şu an RTX 30 serisi almak ölü yatırım olur. RTX 40 serisi gümbür gümbür geliyor.
Başka bir başlıkta daha sormuştum aynısını.
Peki 3080Tİ karta bütçesi yetmeyen nasıl olur da RTX40 Serisine bütçe yetirebiliriz ?
Mantığıma göre daha üst seviye bir kart daha da pahalı olması beklenmez mi ? Çok bilgim olmadığı için düz mantık yürütebiliyorum yoksa bu çıkan RTX40 serisi bütçe dostu vs olduğu için mi beklenmekte ?
Ayrıca teşekkür ederim ilginize.

Geri
Yukarı