Hangi sistemi tercih etmeliyim?

Dün karar verdim 3600+ 1660super icin hem daha guncel teknoloji hemde 2li olarak rtx ile arada ki fps yi onemli derecede azaltiyolar 10fps icin de 500tl fark vermeye gerek yok onun yerine farki kasaya mevcut ssd ye yada kalan ekipmanlara aktaririm yorumlariniz icin tesekkurler bugune kadar hep laptop kullandim yetersiz kalmaya baslayinca artik masaustu bir sisteme gecmeliyim dedim ve ilk sistemim olucak o yuzden fazla irdeliyorum k.b tekrar tesekkur ederim yorumlariniz icin.
Doğru bir karar almışsınız. Şimdiden hayırlı olsun.

Ortak sorunlar: Öncelikle SSD kronik sorunlu, anakart olarak ASUS değil de başka marka almanızı tavsiye ederim. Bildiğim kadarıyla MOSFET soğutması vs. iyi değil. Ekran kartı olarak da ASUS'un bir serisinin ısınma problemi var ama hangisi hatırlayamadım.
İlk sistem: İşlemci olarak 2700X sanırım senin için daha iyi olabilir. Soğutması daha iyi.
İkinci sistem: RAM eğer daha sonra ekleyebilirseniz 8 alın yoksa 8 az kalır. 2600 işlemci gereksiz. 1600 AF daha uyguna aynı performansı veriyor.

Yanlış hatırlamıyorsam ilk çıkan ASUS GTX 1600 serisi ekran kartlarında yuvarlak soğutma bloğu konmasından (bkz: TUF 1660 Ti) ve RX5000 serisi (özellikle RX 5700XT) TUF ekran kartlarında termal pad kullanılmamasından ve daha küçük soğutma bloğundan kaynaklı bir ısınma problemleri vardı ancak TUF EVO serisi ile daha kalın bir soğutma bloğu, daha geniş alüminyum gövde ve GDDR6 belleklere doğrudan temas eden termal padler ile bu sorunları düzeltmişler ve soğutma kısmında başarılı bir iş çıkartmışlardı. Onun dışında yeni Dual serileri soğutma kısmında nasıldır bir bilgim yok ancak forumlarda eski Dual serilerinde ısınma sorunu yaşayan insanlarla karşılaşmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı