Hangi Siteden Windows 10 Pro Alınmalı?

Nasıl yani ben OEM key alsam mesela bu bilgisayarda ki Windows 10 Pro'ya girip aktifleştiremez miyim? Format atamaz ve birden fazla kurulum yapamaz mıyım aynı bilgisayar üzerinden. Ve Windows 10 Pro sürümüm 1607. Bu sürümü Windows'u etkinleştirden sonra arttırabilir miyim? Yoksa şimdi mi arttırmalıyım? OEM ile Retail arasındaki tam fark nedir?
Hocam OEM key anakarta gömülür sadece o anakartta kullanılabilir ama retail key farklı bilgisayarlara yüklenebiliyor(aynı anda sadece 1 cihaz)
OEM key alırsanız tabiki aktifleştirebilirsiniz ama anakartı değiştirirseniz o key gider
Aynı bilgisayarı formatlayabilirsiniz

Retail key gömülmez farklı bilgisayarlara yüklenebilir

Hocam OEM key anakarta gömülür sadece o anakartta kullanılabilir ama retail key farklı bilgisayarlara yüklenebiliyor(aynı anda sadece 1 cihaz)
OEM key alırsanız tabiki aktifleştirebilirsiniz ama anakartı değiştirirseniz o key gider
Aynı bilgisayarı formatlayabilirsiniz

Retail key gömülmez farklı bilgisayarlara yüklenebilir
Nasıl yani ben zaten kendi bilgisayarımda kullanacağım sadece. Ve Retail kavramını pek anlayamadım, OEM'de sadece 1 bilgisayarda aktifleştirilirken Retail'de de öyle ama farkı nedir yani? Daha basit bir dille anlatırsanız çok memnun olurum. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı