Hangi supplement hangi marka alınmalı?

wruno967

Hectopat
3 haftadır salona gidiyorum, 2 haftadır protein tozu kullanıyorum. Proteinocean marka 400G protein tozunu almıştım ve toz bitmek üzere.
1- şu an için ekstra olarak BCAA, kreatin gibi ürünler alınır mı?
2- BCAA ve kreatin arasında bir seçim yapılacak olsa hangisi alınmalı?
3- protein tozlarının fiyatları nelere göre degişiyor? İçeriklerinde neyin önemli olup olmadıgını bilmiyorum, kullandıgım marka ile devam etmeli miyim?
4- choco nut aromalı almıştım fakat hiç memnun kalmadım, genel olarak kabul gören bir aroma öneriniz var mı?

1- şu an için gerek yok önce bir düzen oturtup bir süre öyle gitmek yeterlidir. Ama illa alacağım derseniz kreatin alınabilir.
2-BCAA çoğu zaman gereksiz bir supplement kreatin etkisi kanıtlanmış sayılı takviyelerden.
3-bilindik markalardan dışarı çıkmayın ucuz diye trendyoldan vs. ürün almayın.
4-Proteinocean için denediklerim: Çikolata iyi, bisküvi iyi, Raspberry ve çilek hiç beğenmedim çikolata tavsiyemdir.

Bu postu iyi okumanı öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok doğru bir paylaşım, bu adam aşırı bilgili birisi ve hesabı daha yeni kapatıldığı için şu anda pek içeriği yok bu yeni hesap.

@wruno967

Hiç bir şey kullanmana gerek yok. Kilon başına 1.6 gram kaliteli protein al yeter. Onu da tavuk, yumurta, kırmızı et ve balıklardan alabilirsin.

3 haftadır salona gidiyorum, 2 haftadır protein tozu kullanıyorum. Proteinocean marka 400G protein tozunu almıştım ve toz bitmek üzere.
1- şu an için ekstra olarak BCAA, kreatin gibi ürünler alınır mı?
2- BCAA ve kreatin arasında bir seçim yapılacak olsa hangisi alınmalı?
3- protein tozlarının fiyatları nelere göre degişiyor? İçeriklerinde neyin önemli olup olmadıgını bilmiyorum, kullandıgım marka ile devam etmeli miyim?
4- choco nut aromalı almıştım fakat hiç memnun kalmadım, genel olarak kabul gören bir aroma öneriniz var mı?
1- Ekstra BCAA ihtiyacın var mı günlük alman gereken proteini alıyorsan tabii ki yok, hatta whey protein olmadan da bu hesabı tamamlayabiliyorsan whey almana da gerek yok. Hem illa whey dışında gene protein hesabına katkı verecek bir ürün alınacaksa bile o ürün BCAA değil fermente bir eaa olmalı. Kreatin ister al ister alma tamamen kişisel. Bu spora başlar başlamaz takviyelere sarılma fikrinden uzaklaşmak daha doğru olabilir aslında. Kendine şunu demen gerekiyor ''ben daha bu yaşta bu kiloda spora yeni başlamışken bazı takviylere desteklere niye şimdiden bu kadar kafa yoruyorum ki'' Yani binanın temelini dikmeden acaba hangi renge boyasak demek gibi bir şey bu... İhtiyaçların gerçek eksiklerin bir süre sonra yavaş yavaş ortaya çıkar, bu esnada hangi takviye ne kadar iyidir neye yarar öğrenir, teorik olarak da kendini geliştirirsin günü geldiğinde en doğru kararın kendin verip ona göre takviyeler alırsın.

2- BCAA ve kreatin arasında tercih yapsak hangisi olur gibi bir sorunun cevabı yok. Birbiriyle alakasız iki ürün grubu. Muhtemelen ikisine de ihtiyacın yok zaten.

3-
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
,

4- Neden illa Proteinocean almak zorundasın ki hem tat oldukça göreceli bir kavram. Bu denediğin yeni ocean ürününün aromasını beğeneni de duydum beğenmeyeni de. Gene de hep derim daha önce deneyimlemediğiniz markadan bir whey alıyorsanız ilk önce çikolatalı ürünlerini almak en az riskli tercih olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı