Hangi marka protein tozu alınmalı?

Bana kalırsa kırmızı et gibi doğal proteinler alınmalı çünkü protein tozunun fazlası böbreklere ciddi zarar veriyor.
İlk dediğine kısmen katılıyorum fakat ikinci dediğine katılmıyorum. Protein fazlası yağa dönüşür pek bir sorun olmaz. Ben günde 150-200 gram protein alıyorum bir sorun yaşamadım.

@Aodien_yigit @Morgan.jones Son bir şey daha sormak istiyorum. Bugün alacağım çarşamba veya perşembe gelir. Evde yapıyorum ve çok fazla bulamıyorum evde yapılacak hareket dambıllar ile. Sette alacağım bildiğiniz güzel hamleler var mı yararı dokunan? Ve protein tozunu içinde bulunan kaşıkla 1 adet mi kullanacağım günde yoksa 2 veya 3 mü?
Ölçeğin boyuna bağlı, hangi ürünü aldınız? Sadece dumbell ile pek bir yere gelinmez ama lateral raise, shoulder press, curl gibi hareketler yapabilirsin.

Son düzenleme:
İlk dediğine kısmen katılıyorum fakat ikinci dediğine katılmıyorum. Protein fazlası yağa dönüşür pek bir sorun olmaz. Ben günde 150-200 gram protein alıyorum bir sorun yaşamadım.

Ölçeğin boyuna bağlı, hangi ürünü aldınız? Sadece dumbell ile pek bir yere gelinmez ama lateral raise, shoulder press, curl gibi hareketler yapabilirsin.
Ege fitness izliyorum evde yapılacak herşeyi yapacağım gün gün ayırıp. Bigjoy 1020g çikolatalı protein tozu aldım. Classic ürün diyordu.

Ege fitness izliyorum evde yapılacak herşeyi yapacağım gün gün ayırıp. Bigjoy 1020g çikolatalı protein tozu aldım. Classic ürün diyordu.
İçinden çıkacak olan 1 ölçeği suya karıştırmalısınız. Ben de Big Joy kullanmıştım. 350mL su gayet iyi oluyor aromaya fakat daha yoğun aroma isterseniz 300mL de kullanabilirsiniz.

İçinden çıkacak olan 1 ölçeği suya karıştırmalısınız. Ben de Big Joy kullanmıştım. 350mL su gayet iyi oluyor aromaya fakat daha yoğun aroma isterseniz 300mL de kullanabilirsiniz.
Tamam teşekkürler. Peki ben akşam pankek veya unlu bir şey yaptım diyelim tabii un değil yulaf unu bugün aldım, ona protein toz miktarı neyse koysam ve yarın sabah soğuk şekkilde yesem proteini gider mi? Veya ısıtılıp yapılan bir şeyin içine protein atılması etkisini yitirir mi? Sanırım antremandan sonra kullanılmalıymış.

Tamam teşekkürler. Peki ben akşam pankek veya unlu bir şey yaptım diyelim tabii un değil yulafunu bugün aldım, ona protein toz miktarı neyse koysam ve yarın sabah soğuk şekkilde yesem proteini gider mi? Veya ısıtılıp yapılan bir şeyin içine protein atılması etkisini yitirir mi? Sanırım antrenmandan sonra kullanılmalıymış.

Bir şey olmaz, antrenmandan sonra kullanman daha iyi olur tabii.

Dostum zaten yumurtada aşırı tüketimi zararlı.

Reis vallahi bir yerde öyle okumuştum.
Aşırı tüketim dediğiniz ne kadar acaba? Her şeyin fazlası zarar tabi ki.

Kreatindir okuduğunuz muhtemelen. Günde 10-15 gram tüketimi zararlıdır onun da.

Tamam teşekkürler. Peki ben akşam pankek veya unlu bir şey yaptım diyelim tabii un değil yulaf unu bugün aldım, ona protein toz miktarı neyse koysam ve yarın sabah soğuk şekilde yesem proteini gider mi? Veya ısıtılıp yapılan bir şeyin içine protein atılması etkisini yitirir mi? Sanırım antremandan sonra kullanılmalıymış.
Hiç bir şey olmaz ye gitsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı