Hangi tarayıcı daha az RAM tüketiyor?

Blifzift

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.

Uzun yıllardır bir Google Chrome kullanıcısı olarak sormak istiyorum; güncel olarak kullandığınız ve "gerçekten az RAM yiyor" dediğiniz ve verim aldığınız internet tarayıcısı hangisidir? Sistem özelliklerim aşağıdaki gibidir ve herhangi bir Anti-Virüs programı kullanmıyorum. Çoğu kişi genelde yoğun RAM kullanımını virüse bağlayabiliyor ama bunu genellemenin doğru olduğunu düşünmüyorum. Siber güvenlik sektöründe çalışıyorum, haliyle basit bir şekilde bilgisayara virüs bulaştırabilecek bir bilgisayar kullanıcısı değilim. RAM kullanımını ekte bulunan görselde bulabilirsiniz. Orijinal Windows 10 Pro kullanıyorum.

Anakart: MSI Z370-A PRO.
Ekran kartı: MSI GTX 1060 Gaming X 6 GB.
İşlemci: Intel Core i5-8400 2.8 GHz.
RAM: G.Skill Trident-Z RGB 3000 MHz 16 GB.
SSD: OCZ RD400 256 GB M.2 SSD.

Dosya Ekleri

• download.png
    download.png
    9,7 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:
Kötü bir bilgisayarım var LoL oynarken arkada kastıramayacak bir tarayıcı arıyordum önceleri Opera desem de Microsoft Edge'yi denedim ve daha iyi performans aldım hem daha hızlı hem benim RAM'imi fazla zorlamıyor bilimsel kanıtım yok ama ben Edge'yi bayağı beğendim. Denemeni kesinlikle öneririm.

Edit: Edge'de artık Chrome mağazasındaki eklentileri kullanabiliyorsun.

Chrome kullanıyorum, RAM konusunda bir sıkıntım yok. Benim için önemli olan eklentiler dünyanın en hızlı tarayıcı olsa bile eklenti desteği çok azsa bir işe yaramıyor maalesef. Chrome bu konuda oldukca başarılı.

Merhabalar.

Uzun yıllardır bir Google Chrome kullanıcısı olarak sormak istiyorum; güncel olarak kullandığınız ve "gerçekten az CPU yiyor" dediğiniz ve verim aldığınız internet tarayıcısı hangisidir? Sistem özelliklerim aşağıdaki gibidir ve herhangi bir Anti-Virüs programı kullanmıyorum. Çoğu kişi genelde yoğun RAM kullanımını virüse bağlayabiliyor ama bunu genellemenin doğru olduğunu düşünmüyorum. Siber güvenlik sektöründe çalışıyorum, haliyle basit bir şekilde bilgisayara virüs bulaştırabilecek bir bilgisayar kullanıcısı değilim. RAM kullanımını ekte bulunan görselde bulabilirsiniz. Orijinal Windows 10 Pro kullanıyorum.

Anakart: MSI Z370-A PRO.
Ekran kartı: MSI GTX 1060 Gaming X 6 GB.
İşlemci: Intel Core i5-8400 2.8 GHz.

Az RAM kullanımı mı yoksa düşük CPU kullanımı mı istiyorsunuz? Yazıda biraz karışıklık olmuş, bir yerde RAM demişsiniz, bir yerde CPU.

Merhabalar.

Uzun yıllardır bir Google Chrome kullanıcısı olarak sormak istiyorum; güncel olarak kullandığınız ve "gerçekten az CPU yiyor" dediğiniz ve verim aldığınız internet tarayıcısı hangisidir? Sistem özelliklerim aşağıdaki gibidir ve herhangi bir Anti-Virüs programı kullanmıyorum. Çoğu kişi genelde yoğun RAM kullanımını virüse bağlayabiliyor ama bunu genellemenin doğru olduğunu düşünmüyorum. Siber güvenlik sektöründe çalışıyorum, haliyle basit bir şekilde bilgisayara virüs bulaştırabilecek bir bilgisayar kullanıcısı değilim. RAM kullanımını ekte bulunan görselde bulabilirsiniz. Orijinal Windows 10 Pro kullanıyorum.

anakart: MSI Z370-A PRO.
ekran kartı: MSI GTX 1060 Gaming X 6 GB.
işlemci: Intel Core i5-8400 2.8 GHz.

Chrome utanmasa
-kardeşim ekran kartının yarısını böler misin ?
diyecek o derece RAM yiyor.

Az RAM kullanımı mı yoksa düşük CPU kullanımı mı istiyorsunuz? Yazıda biraz karışıklık olmuş, bir yerde RAM demişsiniz, bir yerde CPU.
Teşekkürler, mesajda düzeltmeyi yaptım. RAM kullanımından bahsediyordum. Gelen yanıtlar için çok teşekkür ederim. Evet, eklenti desteği gerçekten çok önem arz ediyor, bu benim için de çok önemli. Ama bu kadar RAM kullanımını pek anlayabilmiş değilim. Chrome kullananlar ortalama RAM kullanımını paylaşabilir mi rica etsem?

Yeni konular

Geri
Yukarı