Hangi tarayıcı kullanılmalı?

Hocam bu tarayıcılar ne ile para kazanıyor sanıyorsunuz? Tarayıcı olarak ise ben Tor kullanıyorum. (Şu an teldeyim)

Opera iyidir, satma falan yalan hikayeler.
Burger King'de domuz yağı haberini ortaya atan McDonals'tan farksız. Kişi kendinden bilirmiş. En büyük satışçı Microsoft'un kendisidir.

Yıllardır Firefox kullanırım kaç yıl oldu hatırlamıyorum bile. Başka hiçbir tarayıcı denemedim. Bir siteyi Firefox'tan açmazsam rahat edemiyorum.

Bu konuda her kafadan bir ses çıkıyor. Opera kullanıcısıyım ama bilgi satma mevzusu varmış galiba, ne kadar doğru? Başka tarayıcıya geçmemi önerir misiniz? Eğer başka tarayıcıya geçmemi öneriyorsanız hangi tarayıcıya geçmeliyim?
Ben böyle bir konu açmıştım ve Opera'dan Brave tarayıcısına geçmeye karar verdim.

Hangisinde yok ki? Unutmayın bir ürün ücretsizse ürün sizsinizdir. Ben sattığı verilerimi kullanarak bana güzel reklam gösteren Google hizmeti olan Chrome'u tercih ediyorum.

Firefox'da yok mesela, ücretsiz ürünler 2'ye ayrılır:
  1. Aslında ürün sensin.
  2. Özgür bir yazılım olduğu için ücretsiz.
İnsanlara yanlış bilgi vermeyelim :)

Onu satma bunu satma bu insanlar nereden para yiyecek?! Hiçbir sistem güvenli değildir. Dijital çağda yaşayıp, bilgi çalınmasını/satılmasını dert ediyorsan erken yaşta stres sahibi olursun. :)

Bu konuda her kafadan bir ses çıkıyor. Opera kullanıcısıyım ama bilgi satma mevzusu varmış galiba, ne kadar doğru? Başka tarayıcıya geçmemi önerir misiniz? Eğer başka tarayıcıya geçmemi öneriyorsanız hangi tarayıcıya geçmeliyim?

Firefox öneriyorum, about:config ayarlarını yaptığın zaman Firefox'un verdiği gizliliği kimse sağlayamıyor.
Onu satma bunu satma bu insanlar nereden para yiyecek? Hiçbir sistem güvenli değildir. Dijital çağda yaşayıp, bilgi çalınmasını/satılmasını dert ediyorsan erken yaşta stres sahibi olursun. :)

Bilgi satmadan reklam göstermek mümkün, Brave bunu yapıyor mesela.
Bilgilerin satımasın istiyorsan kullanmayacaksın.

İnsanlara yanlış bilgi vermeyelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı