Hangi tarayıcıyı kullanmalıyım?

Brave denedim ama arayüzü Chrome'a çok benziyordu. Yine de teşekkürler. Tercih meselesi.

Gx mi normal Opera mı daha iyi temalara sahip?
Tema konusunda malesef bir bilgim yok hocam ekranımda ne var ne yok siyah olmasını tercih edenlerdenim.

Kim dedi hocam değil diye. Şu an Firefox hariç Edge, Opera, Brave vs hepsi Chromium altyapısında.

@Windows11Fan şahsi önerim Opera hocam. Gizlilik ön planda ise Brave'den daha iyisi yok ama ben Opera'yı daha çok seviyorum. Özellikle arayüzü ve ram/cpu kullanımı çok iyi.
Yanlış hatırlamışım o halde hocam. Ama değişen birşey yine olacağını sanmıyorum zira opera'da içine gömülü adblocker var.

Hocam Opera kullanmamanızı öneririm. Çünkü verileri çok aşırı derecede topluyor. Firefox kullanabilirsiniz. Hem de açık kaynak.

Gizlilik odaklı istemişsin Brave, LibreWolf ve Firefox dışında gizlilik odaklı tarayıcı yok. Ben LibreWolf ve Brave önerebilirim. Ama biri Chromium diğeri de Gecko alt yapısını kullanıyor. Bu tarayıcıları belirli özel temalar sunan Vivaldi ve Opera GX gibi güzel gösterecek uzantı ve ayarlar bilmiyorum.

Ben çok odaklı olmayan ama izleyici, reklam engelleyen bir tarayıcı arıyorum diyorsna Vivaldi de bakılabilir. Opera GX falan ana fikri buradan geliyor. Vivaldi geliştiri ekibi, Opera'yı Çinliye satan ekipten ayrılan kişilerden oluşuyor.

Opera GX hem istikrarsız(kötü performans, çökme sorunları falan) hem de bu arayüzsel şeyleri göz yoracak kadar kötü. Vivaldi tema renkleri çok daha güzel.

Vvaldi diğer tarayıcılara göre ayıran en önemli özelliği ise çok detaylı ayarlar sunması ve daha fazla özelleştirilebilmesi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sekme renkleri ve yeni sekme sayfasını özelleştirmeyi her tarayıcı sunuyor. Ama Vivaldi panelleri vb. değiştirmene de izin veriyor. Firefox'da biraz izin veriyor ama eskiye göre bu konuda Google benzemeye başladılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı