Hangi Türk boyundansınız?

Ben hangi boydan olduğumu çok araştırdım. Ama bir türlü bulamadım. Bildiğim kadarıyla İran tarafından Elazığ-sivriceye göçmüşüz. Şii değil sünniyiz. Sizce ben hangi boydanım. Annem tarafı da Harputlu.

Köyümüzdeki (Malatyalıyım) tarih profesörünün araştırmalarına göre Selçuklu göçebe hordaları Anadolu'ya akın ederken Horasan tarafından gelip Malatya'ya yerleşmişiz. Tabi seneler sonra bölgedeki çoklu etnik yapıdan dolayı elbette ki saf kan korunamıyor. Ancak köken olarak bakarsak; muhtemelen Horasan Türküyüm.

Ben hangi boydan olduğumu çok araştırdım. Ama bir türlü bulamadım. Bildiğim kadarıyla İran tarafından Elazığ-sivriceye göçmüşüz. Şii değil sünniyiz. Sizce ben hangi boydanım. Annem tarafı da Harputlu.
Arkadaşlar iran tarafından olduğumuz yanlış bir bilgiymiş. Anladığım kadarıyla Babam tarafı Elazığ sivrice taraflarından Harbato ve Kürk diye bir yerden. Annem tarafı ise Harput-Keban tarafından Aslankaş köyü diye bir yerden hangi boya mensup olabileceğimiz konusunda bilgisi ya da tahmini olan var mı? Amacım ırkçılık yapmak değil. Sadece merak ediyorum. İşin sonunda Kürt ya da başka bir ırktan çıkabiliriz sonuçta.

Saf Türk diye bir şey yok, Farslar, Araplar, Ermeniler ve Yunanlarla karıştık. Boşnak ve Arnavutlarda var tabi sonradan. Gürcülerle de karışmış olabiliriz onu tam bilmiyorum.
Yunanlar aslında Helen değiller, sadece %30 Helen mirasına sahipler ve atalarıyla genetik uyumlulukları %30 :D. Farslar çok önceden İran coğrafyasına geldiler, Aryan mirasları %10 ile 20 arasında değişiyor. Ermeniler kimsenin umursamadığı bir millet, sadece kendi çıkarları için kullanıyorlar onları. Ne eski döneme ait ne günümüze ait bir örnekleri yok. Boşnaklar düz Balkan Slavıdır, Anadolu'da doğru düzgün hiç Boşnak bulamazsın.
Al sana late-medieval döneminden muhtemel Osmanlı Oğuz Türk örneği(büyük ihtimal Yörük):
1641677393414.png

Aslında MA2196 örneği kullanılmış ama yanlışlıkla MA2195 yazılmış. MA2195 örneği MA2196'nın aksine Nogaylara yakındır.

Saf Türk diye bir şey yok, Farslar, Araplar, Ermeniler ve Yunanlarla karıştık. Boşnak ve Arnavutlarda var tabi sonradan. Gürcülerle de karışmış olabiliriz onu tam bilmiyorum.
Evet ne yazık ki Türkler çok fazla millet ile karıştı. Bu yüzden Türk boyları tek bir Oğuz adı altında birleşti. Ama ben çok merak ediyorum ailemin hangi boya mensup olduğunu.

Yunanlar aslında Helen değiller, sadece %30 Helen mirasına sahipler ve atalarıyla genetik uyumlulukları %30 :D. Farslar çok önceden İran coğrafyasına geldiler, Aryan mirasları %10 ile 20 arasında değişiyor. Ermeniler kimsenin umursamadığı bir millet, sadece kendi çıkarları için kullanıyorlar onları. Ne eski döneme ait ne günümüze ait bir örnekleri yok. Boşnaklar düz Balkan Slavıdır, Anadolu'da doğru düzgün hiç Boşnak bulamazsın.
Al sana late-medieval döneminden muhtemel Osmanlı Oğuz Türk örneği(büyük ihtimal Yörük):
Eki Görüntüle 1264866
Aslında MA2196 örneği kullanılmış ama yanlışlıkla MA2195 yazılmış. MA2195 örneği MA2196'nın aksine Nogaylara yakındır.
Boşnakların ve arnavutların türkiye ye göç etmesinden bahsetmiştim, anadoluda boşnaklar vardı demedim. Farslar ve kürtler aryandır. Kürtlerle de karışmış olabiliriz söylemeyi unutmuşum. Doğu anadolu ve adanadaki ermeniler sonradan kürtleşti veya türkleşti zaten. O tablonun bir anlamı yok. Türkiye türkleri temel olarak büyük ölçüde müslümanlaşmış ve türkleşmiş yunan.

Geri
Yukarı