Hangi Üreticinin İşlemcisini Kullanıyorsunuz?

Kullandığınız işlemci hangi marka?

• AMD

Oy: 76 45,8%
  • Intel

Oy: 90 54,2%

• Oy verenlerin toplamı
    166
  • Anket kapandı .
Peki sicaklik oranları nasıl açama hangi ankartla kullanıyorsun

ASUS TUF X470-PLUS GAMING anakart ile kullanıyorum. BIOS'tan CPB kapatmadan önce sıcaklıklar boşta 55-65°arası gidip geliyor ; yükte 84°'ye kadar dayanıyordu ara sıra. CPB kapattıktan sonra boşta sıcaklık 50°'yi geçmiyor genellikle 45-46° sabit. Yükte de maksimum 65°'i görüyorum (tabi bu sıcaklıklar kışın daha da düşecek çünkü Adana'da yaşıyorum ve kavruluyor bu aralar).

ASUS TUF X470-PLUS GAMING anakart ile kullanıyorum. BIOS'tan CPB kapatmadan önce sıcaklıklar boşta 55-65°arası gidip geliyor ; yükte 84°'ye kadar dayanıyordu ara sıra. CPB kapattıktan sonra boşta sıcaklık 50°'yi geçmiyor genellikle 45-46° sabit. Yükte de maksimum 65°'i görüyorum (tabi bu sıcaklıklar kışın daha da düşecek çünkü Adana'da yaşıyorum ve kavruluyor bu aralar).
OOoo peki cok sagol

i7 6700'den Ryzen 1600'e geçtim ve zerre pişman değilim, son derece memnunum. İşlemciyi aldığım andan itibaren 3.9-4 GHz OC yaptığım için de tek çekirdek performansı da beni tatmin etti.

AMD böyle devam ederse bir daha da Intel'e dönmem. Adamlar hala i7'leri 6 çekirdek üretiyor, şaka gibi.
AMD Wraith soğutucu mu kullanıyorsunuz?

Intel şuan alıncak gibi değil. Adam 2000tl ye işlemci satıyor soğutucu bile vermiyor. Ama AMD 1800tl işlrmci satıyor 400tllik soğutucu veriyor yanında. Ve Intelle aralarında az fark var.
Asus TUF B450 gaming plus ile 2600x kullanıyorum memnunum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı