Hangi virüs programı kullanmalıyım?

1607087895750.png

Sırf şu animasyonu için bile Kaspersky Security Cloud Free.

Son düzenleme:
Windows Defender yerine Kaspersky ve Malwarebytes kullanmanızı öneriyorum. Kaspersky 30 günlük ücretsiz denemesinde güvenlik açıklarınıda taratabilirsiniz. Tarama yaparken tam tarama yapınız.
Kaspersky'i gerçek zamanlı koruma ve tarama olarak kullanıp, Malwarebytes'i tarama amaçlı
kullanabilirsin.

(Malwarebytes'i Kaspersky ile kullanırsan Malwarebytes'in gerçek zamanlı korumasını kapat yoksa çakışır.)

Antilogger olarak Zemana'yı tavsiye ederim.

Alternatif olarak Kaspersky'in yerine Norton kullanabilirsiniz.

İndirme bağlantıları:
Kaspersky Malwarebytes ve Zemana'nın ücretsiz kredi kart yazmadan deneme süreleri var, onları yüklemelisin. Bedava olanlar çok bir işe yaramıyor.
Bahsettiğiniz oldukça yanlış. Bir sisteme iki farklı AV yazılımı kurulması gereksiz kaynak tüketiminden başka bir işe yaramaz. Malwarebytes yerine Kaspersky öneririm. KS hem gerçek zamanlı koruma hem tarama olarak kullanacaksak neden Malwarebytes'ı da tarama olarak kullanıyoruz ki? Yalnızca bir yazılım yeterli.

Bahsettiğiniz oldukça yanlış. Bir sisteme iki farklı AV yazılımı kurulması gereksiz kaynak tüketiminden başka bir işe yaramaz. Malwarebytes yerine Kaspersky öneririm. KS hem gerçek zamanlı koruma hem tarama olarak kullanacaksak neden Malwarebytes'ı da tarama olarak kullanıyoruz ki? Yalnızca bir yazılım yeterli.
Evet yeterli olabilir. Ayrıca Malwarebytes AV değil Anti-Malware.

Evet yeterli olabilir. Ayrıca Malwarebytes AV değil Anti-Malware.
Tam zamanlı koruması var, ayrıca AV motoruna sahip. Yani arkada sürekli olarak veritabanı kontrolü, dosya takibi yapabilir. Yoksa tabii ki kaynak tüketimi ciddiye alınmayacak seviyelerde diyebilirdik ancak kapsamlı bir AV kadar kaynak tüketimi yapabiliyor.

Çok teşekkür ederim cevap veren arkadaşlara. Kaspersky IS kurdum tarama yaptırıyorum. Bir sorum daha olacak Kaspersky IS keylogger da engeller mi?

Geri
Yukarı