Hangi Windows Sürümü en az RAM ve CPU kullanılır?

Güvenli değiller. Kök dizinde değişiklikler içeriyor. Microsoft size bir yamuk yaptığında muhatabınız var demektir. Ama diğer şekilde ciddi zarar gördüğünüzde gördüğünüz zararla kalırsınız. Bu mantıkla Microsoft'un size yamuk yapma olasılığı hiç yok gibi. Kişisel bilgilerinizi işler Microsoft ama hiçbir kişisel iz içermediğinden emin olmanızı sağlar. Modlu işletim sistemlerine Microsoft onay vermez. Modlu sistem güncelleme alamaz. Modu yapanın kapısını çalarsınız acaba güncellenmiş sürümü yayınlandı mı diye? İşletim sistemi gibi kompleks bir yazılımda mod kullanmak akıl dışıdır. Çocukça bir iştir. Derseniz ki ben modlu sistemde abidik gubidik işler yapıyorum. Oyun oynayıp bırakıyorum. O kadarını anlarım. Buyurun kullanın. Bu sürümleri yayınlayanlar genelde kişisel verilerden fidye almakla sabıkası bulunan gruplardır. Biraz irdelediğinizde anlıyorsunuz. En son fidye yazılımlarının yaptıklarını haberlerden duymuş olabilirsiniz. Bu adamlar aptal değil. ne diye boşuna mod yapmakla uğraşsın? Senden bir menfaati yoksa bunu niye yapsın. Bu modlu OS'ları indirdiğiniz sitelerden kazandıkları üç kuruşluk reklam parası için mi? Dayanaksız salladığımı düşünebilirsiniz. Öyle yapıyorum çünkü dayanaklı bir yazı yazacak zamanım yok şu anda.
Dizüstünü Technopat ve Office dışında hiçbir şey için kullanmıyorum Office'dan pek önemli şeylerde yazmıyorum. Satış fiyatları vs. güvenli olup olmadığı hiç umrumda değil. Az bellek ve CPU kullansın yeter.

Dizüstünü Technopat ve Office dışında hiçbir şey için kullanmıyorum Office'dan pek önemli şeylerde yazmıyorum. Satış fiyatları vs. güvenli olup olmadığı hiç umrumda değil. Az bellek ve CPU kullansın yeter.
Öyle diyorsunuz ama technopat için tarayıcı kullanıyorsunuz. O tarayıcıda ister istemez güvenlik gerektiren işlemler de kaçınılmaz olarak yapılıyor olabilir. Güvenlik nedeniyle insanın canı bir yanar pir yanar. Öyle bir zarar verir ki size neye uğradığınızı şaşırırsınız. Dediğim gibi işletim sistemleri basit bir yazılımı modlamaya benzemez. Kompleks girift hale gelmiş binlerce yazılımın birleşmesidir OS. OS işi ciddiye alınmalı. Mac OS bile bu mantıkla ele ayağa düşürüldü. Her bilgisayara kurmaya başladılar. Demek ki birileri bu işletim sistemini kırdı ve size sundu. Bunu yaparken kim bilir içinde ne tür değişiklikler yaptılar. Bunu Apple şirketi bile kestiremez. Microsoft bile zararı öngöremez ve zaten buna kafa yormasını beklemek bile saflıktır. Görmezden gelir. Çamura batmış gibi olursunuz.

Öyle diyorsunuz ama technopat için tarayıcı kullanıyorsunuz. O tarayıcıda ister istemez güvenlik gerektiren işlemler de kaçınılmaz olarak yapılıyor olabilir. Güvenlik nedeniyle insanın canı bir yanar pir yanar. Öyle bir zarar verir ki size neye uğradığınızı şaşırırsınız. Dediğim gibi işletim sistemleri basit bir yazılımı modlamaya benzemez. Kompleks girift hale gelmiş binlerce yazılımın birleşmesidir OS. OS işi ciddiye alınmalı. Mac OS bile bu mantıkla ele ayağa düşürüldü. Her bilgisayara kurmaya başladılar. Demek ki birileri bu işletim sistemini kırdı ve size sundu. Bunu yaparken kim bilir içinde ne tür değişiklikler yaptılar. Bunu Apple şirketi bile kestiremez. Microsoft bile zararı öngöremez ve zaten buna kafa yormasını beklemek bile saflıktır. Görmezden gelir. Çamura batmış gibi olursunuz.
Mac OS kuracağım sanırım.

Kimse yapmadan ben yapayım bu espriyi bari...
Ek-mac
😀
1564827861056.png

Yoga 520'yi çok yavaş buluyorum. İlk aldığımda Lenovo uygulamalarından kurtulmak için temiz kurulum yaptım. Hala yavaş. Office 1 dakikada açılıyor neredeyse.
Lenovo Ideapad 310 kullanıyorum. İlk aldığımda baya yavaştı dediğiniz gibi. Harddisk 5400 RPM olduğu için bu kadar yavaş olduğunu fark ettim. SSD + HDD Caddy aldım DVD ROM söküp Caddy + SSD montajladım. Şuan Windows 10 Pro kurulu ve gerçekten gram kasma yok.
Özellikler:
İ5 7200U
4 GB RAM DDR4
GeForce 920M
1 TB HDD 5400 RPM
(Kendim eklediğim: 240 GB SSD)

Konuyu biraz geç keşfetmiş olabilirim. Hepsini okudum artık modlanmış Windows kullanmayacağım. Windows 8.1 kullanırım veya Windows 10'un 1703 gibi eski sürümlerini kullanacağım. (Performans için.)

Geri
Yukarı