Hangi Windows Sürümü en az RAM ve CPU kullanılır?

16GB'lık tekli RAM'ler var kardeşim, al birtane kendine eziyet etme 3 kuruş için.
Şuan tatildeyim ve başladığım bir proje var onu hemen bitirmem gerek. Biri boot diğeri yedekleme için 2 USB bellek aldım, önerilerinizi bekliyorum. İlk fırsatta bir SSD ve RAM edineceğim.

Windows 10 Home sürümünü kullanıyorum. Gayette gerekli çoğu şeyi kapatıyorum.
Ayrıca Windows 10 1903 güncellemesi ile birlikte güncelleştirmele erteleme seçeneği geldi.
Yanlış hesaplamadıysam 2 aya kadar erteleyebiliyorsun. @fryzen
Screenshot_6.png

Windows 10 Home sürümünü kullanıyorum. Gayette gerekli çoğu şeyi kapatıyorum.
Ayrıca Windows 10 1903 güncellemesi ile birlikte güncelleştirmele erteleme seçeneği geldi.
Yanlış hesaplamadıysam 2 aya kadar erteleyebiliyorsun. @fryzen
Benim sorunum güncellemelerle değil. RAM ve CPU kullanımıyla.

Dizüstü bilgisayarıma 2 defa Windows üzerinden sıfırlama yaptım. Bu sefer USB boot edeceğim. Fakat hangi sürümü tercih etmeliyim bilmiyorum. Bana en hafif Windows 10 sürümü gerek. Lenovo Yoga mağduruyum. Hafif, taşınabilir olduğu için aldım özellikleride fena durmuyordu fakat tam olarak çöp. En hafif Windows 10 sürümüne ihtiyaç duymamın sebebi bu. Baktığım zaman Pro, Home, Kokteyl, Redstone gibi bir sürü versiyon görüyorum. Bunların hangisi en az RAM ve CPU kullanan? Bu konuda yardıma ihtiyacım var.
Neden illa 10 olacak anlamadım win 7 kursan sistemde bariz bir rahatlama göreceksin...
İlla 10 istiyorsan 1903 Home Single Language tavsiye ederim şu siteden gönül rahatlığı ile indirip Rufus ile flash'a basabilirsin...

edit: kokteyl sürümleri önermiyorum resmi değiller bilgilerin 3. şahıslar tarafından çalınabilir...
yani bilgilerinin güvenliği kokteyl yapımcılarının insafına kalmış...

Neden illa 10 olacak anlamadım win 7 kursan sistemde bariz bir rahatlama göreceksin...
İlla 10 istiyorsan 1903 Home Single Language tavsiye ederim şu siteden gönül rahatlığı ile indirip Rufus ile flash'a basabilirsin...

edit: kokteyl sürümleri önermiyorum resmi değiller bilgilerin 3. şahıslar tarafından çalınabilir...
yani bilgilerinin güvenliği kokteyl yapımcılarının insafına kalmış...
Dizüstünde satın alım vs. yapmıyorum. Tamamen Technopat'a girmek için kullanıyorum. Tek isteğim 10 dakikada değil, 1-2 dakikada siteye ulaşabilmek. Bilgi çalınması vs. pek umrumda değil. Kim neden birinin Technopat hesabını çalsın ki? Ayrıca bazı kullandığım programlar sebebiyle Windows 10 olmalı. Windows 7 ile tam senkronize olarak çalışmıyor. Bende çok isterim Windows 7 kullanmak.

Güvenli değiller. Kök dizinde değişiklikler içeriyor. Microsoft size bir yamuk yaptığında muhatabınız var demektir. Ama diğer şekilde ciddi zarar gördüğünüzde gördüğünüz zararla kalırsınız. Bu mantıkla Microsoft'un size yamuk yapma olasılığı hiç yok gibi. Kişisel bilgilerinizi işler Microsoft ama hiçbir kişisel iz içermediğinden emin olmanızı sağlar. Modlu işletim sistemlerine Microsoft onay vermez. Modlu sistem güncelleme alamaz. Modu yapanın kapısını çalarsınız acaba güncellenmiş sürümü yayınlandı mı diye? İşletim sistemi gibi kompleks bir yazılımda mod kullanmak akıl dışıdır. Çocukça bir iştir. Derseniz ki ben modlu sistemde abidik gubidik işler yapıyorum. Oyun oynayıp bırakıyorum. O kadarını anlarım. Buyurun kullanın. Bu sürümleri yayınlayanlar genelde kişisel verilerden fidye almakla sabıkası bulunan gruplardır. Biraz irdelediğinizde anlıyorsunuz. En son fidye yazılımlarının yaptıklarını haberlerden duymuş olabilirsiniz. Bu adamlar aptal değil. ne diye boşuna mod yapmakla uğraşsın? Senden bir menfaati yoksa bunu niye yapsın. Bu modlu OS'ları indirdiğiniz sitelerden kazandıkları üç kuruşluk reklam parası için mi? Dayanaksız salladığımı düşünebilirsiniz. Öyle yapıyorum çünkü dayanaklı bir yazı yazacak zamanım yok şu anda.

Yeni konular

Geri
Yukarı