Hangi Windows Sürümü en az RAM ve CPU kullanılır?

Yoga 520'yi çok yavaş buluyorum. İlk aldığımda Lenovo uygulamalarından kurtulmak için temiz kurulum yaptım. Hala yavaş. Office 1 dakikada açılıyor neredeyse.

Tabii Yoga'dan Yoga'ya degisir. Bende i7 8650U ve 512 GB m.2 NVMe SSD var, bunun yavaslamasi zor. Eger SSD yoksa SSD takabilirsin, islemci gozetmeksizin hizlanacaktir.

Bana da en performanslı ve hatasız Pro sürümü lazım, Insider sürümleri hariç birçok sürümü yükleyip testler yapmam lazım ama vaktim yok şu an ona :(

Tabii Yoga'dan Yoga'ya degisir. Bende i7 8650U ve 512 GB m.2 NVMe SSD var, bunun yavaslamasi zor. Eger SSD yoksa SSD takabilirsin, islemci gozetmeksizin hizlanacaktir.
Sadece SSD kısmı farklı. Birde sizinki de 520 mi yoksa daha üst modeli mi? Sanırım benimkinde boş m2 slotu yok veya m2 slotu hiç yok. Emin değilim ama teknik servis boş m2 slotu olmadığını söylemişti.

Windows 3.1 olabilir.

Win 10 Pro 1809 ile gayet mesut takiliyorum oyun bilgisayarinda. 1 kere bile mavi ekran vermedi.

Windows 3.1 olabilir.

Win 10 Pro 1809 ile gayet mesut takiliyorum oyun bilgisayarinda. 1 kere bile mavi ekran vermedi.
Sorun mavi ekranda değil. Bilgisayarın görev yöneticisine (Daha yeni format atmama rağmen) baktığım zaman 2 GB'a yakın ram tüketimi olduğunu görüyorum. Zaten dizüstü 4 GB RAM'e sahip. Bana az RAM ve CPU tüketen bir işletim sistemi gerek. Ayrıca Windows 10 olursa daha iyi olur.

Bu arada sakın Home sürümünü kullanmak gibi bir hata yapmayın. Güncellemeler kapatılamıyor tamamen. Yetkisiz müdehale ile kapatmıştım ama her bilgisayar açıldığında hata veriyordu.

Sorun mavi ekranda değil. Bilgisayarın görev yöneticisine (Daha yeni format atmama rağmen) baktığım zaman 2 GB'a yakın ram tüketimi olduğunu görüyorum. Zaten dizüstü 4 GB RAM'e sahip. Bana az RAM ve CPU tüketen bir işletim sistemi gerek. Ayrıca Windows 10 olursa daha iyi olur.
64 bit win 10 2 GB Ram kullaniyor, Microsoft kendi paylasiyor bunu. 32 bit icin minimum 1GB demisler.

16GB'lık tekli RAM'ler var kardeşim, al birtane kendine eziyet etme 3 kuruş için.

Geri
Yukarı