Hangisi benim ekran kartı kullanımım?

strigoi

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Universitetet i Agder
Arkadaşlar şöyle belirtiyim. Resimde ekran kartı sıcaklığının altında 2 tane yüzde işareti olan şey var. İlk olanı %95'in üstüne oluyor ama aniden %0 gibi düşüşler yaşadığı da oluyor çoğunlukla(fotoğrafı çektikten sonra kullanım düştü fotoğraf çektiğim için vs değil genellikle böyle oluyor.) fakat bu FPS'ye etki etmiyor donma gibi sorunlarla karşılaşmıyorum. İkinciside %60'larda seyrediyor onda bir ani düşüş olmuyor düzgünce seyrediyor %55 %60 gibi. Hangisine bakmam gerektiğini anlayamadım. i5 4460, RX 570, 8 GB RAM sistemimde bu şekilde.(Bu arada 1366X768 ile oynuyordum daha az ısınıyordu ekran kartı. Çözünürlüğü şu anda 2560X1440 yaptım az önce 80 dereceye çıktı ekran kartı ama bu düşüşler çok nadiren oldu.)neden oluyor böyle?

değerler.png

Dosya Ekleri

• Adsız.png2.png
    Adsız.png2.png
    735,7 KB · Görüntüleme: 51
RX570 ekran kartı 2K çözünürlük için yeterli bir GPU değil. 80 derecelere çıkması 2K çözünürlükte gayet normal.

Biliyorum hocamda 1920X1080 yapınca ekranda böyle çizikler oluşuyor AMD'den o vsı mıydı neydi onu açmama rağmen monitörüm desteklemiyor bu yüzden 2K çözünürlüğe aldım oda ısınınca mecbur 1366X768 oynuyorum.
Gpu¹ yazan yerdeki %99 sizin ekran kartı kullanımınız olmalı.

Hocam eğer oysa 90'lardan 10'lara düşünce ani bir donma falan olması gerekmiyor mu? Düştüğünü ben fark etmiyorum bile hiçbir etkisi olmuyor düşmesinin. Neden oluyor bu?
71 derece yazan. MSI Afterburner'da "GPU" yerine ekran kartı modelinin ismini yazabiliyorsun. Aynı şekilde CPU için de geçerli.

Bilmiyordum sağ olun hocam İnternet'ten bakayım bir. Eğer oysa grafiklerimi artırmaya çalışacağım.%70'lerde çalışıyor çünkü bildiğim kadarıyla bu da darboğaz yapıyor. Artırıyim mi daha hocam grafikleri?

CPU: İşlemci.
GPU: Ekran kartı.

Yok hocam onu sormuyorum. GPU1 yazan yerde 2 tane yüzdeli bir şey varya onu soruyorum ben %99 biri %61 diğeri. Hangisi ekran kartı kullanımım 1 tane olması gerekmiyor mu?
GPU ekran kartı beynk CPU işlemci.

Yok hocam onu sormuyorum. GPU1 yazan yerde 2 tane yüzdeli bir şey varya onu soruyorum ben %99 biri %61 diğeri. Hangisi ekran kartı kullanımım 1 tane olması gerekmiyor mu?

Geri
Yukarı