Hangisi bilgisayarın gerçek sıcaklık değeri?

Azataydın

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bugün GTA 4 oynadıktan sonra Core Temp'den bir sıcalıgına bakayım dedim. Arka planda acık bırakmıstım maksimum sıcaklıgı 94 olarak gordum ama anlık sıcaklıkta 79 dereydi. Hangisi gercek sıcaklıgı tam anlayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSİ Afterburner üzerinden mi kontrol ediyorsunuz?
Core#1 şeklinde çekirdek sayısı kadar sıcaklık değeri vardır ve bir tane de direkt CPU Temp diye bir seçenek vardır o da direkt sıcaklığı gösterir. Afterburner programını anlık olarak açın ve değerleri izleyin.

bu resimdeki gibi sıcaklık sorun olurmu ? maks sıcaklıgı yazdıgım gıbı 94 derec gosterıor gıne.
Anlık CPU yüklenmesi olan yerlerde 94’e çıkıp geri indiği oluyordur, grafik olarak ya da ortalamasın
resim_2024-04-09_193122511.png

Anlık CPU yüklenmesi olan yerlerde 94’e çıkıp geri indiği oluyordur, grafik olarak ya da ortalamasına bakmak lazım.

Anlık sıcaklık o anki sıcaklığı maksimum sıcaklık çıktığı en yüksek sıcaklık işte.
sorun o degıl gorseldekı gıbı max sıcaklıgı 94 derece gosterıo ama anlık sıcaklık baya bır dusuk o rakama gore.

Dosya Ekleri

• resim_2024-04-09_193415214.png
    resim_2024-04-09_193415214.png
    920 KB · Görüntüleme: 8
bu resimdeki gibi sıcaklık sorun olurmu ? maks sıcaklıgı yazdıgım gıbı 94 derec gosterıor gıne.

Eki Görüntüle 2163986

sorun o degıl gorseldekı gıbı max sıcaklıgı 94 derece gosterıo am a anlık sıcaklık baya bır dusuk o rakama gore.
Bazen oyuna girerken falan %100 kullanabiliyor işlemciyi o zaman çıkmıştır sürekli böyle değilse sorun olmaz normaldir.

Geri
Yukarı