Hap sivilceye iyi gelir mi?

Demir.kan

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar, bugün cildiye gitmiştim. Doktor bana karın ağrısı oluyor mu dedi bende arada oluyor dedim sonra bana hap ve sivilcem için krem verdi. Ablam ile konuştuğum zaman bana hapın böbreklere zarar verdiğini dudaklar uçukluk ve ciltte kuruluk olduğunu söyledi. Sizce bu hap faydalı mı sonuçta adamlar 7 sene bu dalda okumuşlar sizin bu sorun hakkınızdaki düşünceniz nedir hap kullanmaya devam etmeli miyim?

Arkadaşlar, bugün cildiye gitmiştim. Doktor bana karın ağrısı oluyor mu dedi bende arada oluyor dedim sonra bana hap ve sivilcem için krem verdi. Ablam ile konuştuğum zaman bana hapın böbreklere zarar verdiğini dudaklar uçukluk ve ciltte kuruluk olduğunu söyledi. Sizce bu hap faydalı mı sonuçta adamlar 7 sene bu dalda okumuşlar sizin bu sorun hakkınızdaki düşünceniz nedir hap kullanmaya devam etmeli miyim?
Sivilce tedavisinde kullanılan Roaccutane olansa evet zararlı her ay kan tahlili vermeniz gerek.

Muhtemelen doktorunuz Roaccutane ilacını vermiştir. Bu ilaç karaciğere fazla yük bindirmektedir. Doktorunuz başlamadan önce ve başladıktan sonra belirli aralıklarla kan tahlili isteyecektir. Eğer sonuçlar normalse rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yan etkileri arasında göz kuruluğu var. Ben ilacı kullandığım zaman göz kurluğunu unuttum ve doktorumun verdiği damlayı kullanmadım. Ciddi derecede göz kuruluğu teşhisi konuldu. Çoğu kişide yan etki olarak dudak kuruluğu görülse de bende göz kuruluğu da görüldü.
Not: Yazdıktan sonra konu sahibinin mesajını gördüm o ilaç hakkında bir bilgim yok.

tetradox (doksisiklin), bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılan tetrasiklin grubu bir tür antibiyotiktir. Genellikle idrar yolu, bağırsak, göz, solunum yolu enfeksiyonları, akne, kene, bit ya da enfekte hayvanlardan bulaşan hastalıkların tedavisinde kullanılır. Piyasada 100 mg'lık kapsül formunda bulunur.

Akne tedavisi için önerilen, akneye sebebiyet veren bakterilerin kurutulmasını amaçlayan ilaçtır. Ancak ilk günlerde önemli ölçüde mide bulantısı ve iştahsızlığa sebebiyet vermektedir. Doktor aksini söylese dahi yemeklerle birlikte alınması ve çok çok fazla su içilmesi şahsi tavsiyemdir. Ne kadar faydalı olduğu kişiden kişiye değişir.

İnsanın midesini ve ağız tadını yerle yeksan eden ilaç. Çoğu akne tedavisinde yardımcı ilaç rolünde işe yarıyor. Grubundaki diğer ilaçlar gibi gelişim çağındaki çocuklarda kullanımı sakıncalı.

5 sene kadar önce sivilcelerim için doktorumun önerdiği, vücudumda deliler gibi alerji yapmış nefret ilaç.

Bu yorumlar beni korkutuyor 🤕😱

Tetradox.
14 kapsül.
Doksisiklin ağızdan alınır.
Tetradox o kadar zararlı bir ilaç değil asıl zararlı olanı Roaccutane dı. Roaccutane kullanmadan önce ben kullandım uzun bir süre tetradoxu, her gittiğim doktor onu yazıyordu. Kullandığım süre boyunca sağlık konusunda bir sorun yaşamamıştım tabi her bünye farklı.

Geri
Yukarı