Çözüldü Hard diskten ses geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Shadow4EAD

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba herkese bende 320 GB HDD var ve ses gelip bilgisayar donuyor. Bunun nedeni ne olabilir? 2 gün önce gayet iyi çalışıyordu aşağıya HD Tune verilerini bırakıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (19).png
    Ekran Görüntüsü (19).png
    242,1 KB · Görüntüleme: 26
  • Ekran Görüntüsü (20).png
    Ekran Görüntüsü (20).png
    167,7 KB · Görüntüleme: 35
  • Ekran Görüntüsü (21).png
    Ekran Görüntüsü (21).png
    199,5 KB · Görüntüleme: 21
  • Ekran Görüntüsü (22).png
    Ekran Görüntüsü (22).png
    226,2 KB · Görüntüleme: 26
Çözüm
Merhaba herkese bende 320 GB HDD var ve ses gelip bilgisayar donuyor. Bunun nedeni ne olabilir? 2 gün önce gayet iyi çalışıyordu aşağıya HD Tune verilerini bırakıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Bad sector olabilir disk sağlığını ölçün SS atın bakalım.

Bad sector olabilir disk sağlığını ölçün SS atın bakalım.
Hard Disk Sentinel bu programı kullanabilirsiniz.
Gayet sağlıklı bir diskiniz var. Ses ne şekilde acaba? Tık tık tık diye mi yoksa disk dönme sesi mi?

Ek olarak, şimdi attığınız ekran görüntüsünü detaylıca inceledim 1 adet bad sector var diskte fakat aşırı fazla sorun yaratmaz. Çoğalmasın diye kapatabilirsiniz.

Yavaştan yükselen bir boğulma sesi hocam bad sector dediğiniz şeyi nasıl kapatabilirim?

Hocam hangi marka HDD benim Seagate marka HDD var aynı sorun var ama sıkıntı yok çalışıyor tak tak vuruyor bilgisayarcılar ona kafa vurması diyorlarmış.

Evet kafa vurması problemi sıkıntılı o yüzden çıkarttığı sesi sordum buradaki arkadaşada çünkü disk sağlıklı görünse bile kafa vurmasından dolayı çizildiği anda biter işi.

Yavaştan yükselen bir boğulma sesi hocam bad sector dediğiniz şeyi nasıl kapatabilirim?

HDD Regenerator tarzı programları deneyebilirsin USB üzerinden boot edilen. Bir de şu rehberden yardım alabilirsin: Rehber: HDD Regenerator ile Bad Sector Düzeltme ama önceki mesajımdada dediğim gibi kafa vurma sorunu veya başka teknik bir problem vb. Varsa işe yaramaz.

Evet kafa vurması problemi sıkıntılı o yüzden çıkarttığı sesi sordum buradaki arkadaşada çünkü disk sağlıklı görünse bile kafa vurmasından dolayı çizildiği anda biter işi.

HDD Regenerator tarzı programları deneyebilirsin USB üzerinden boot edilen. Bir de şu rehberden yardım alabilirsin: Rehber: HDD Regenerator ile Bad Sector Düzeltme ama önceki mesajımdada dediğim gibi kafa vurma sorunu veya başka teknik bir problem vb. varsa işe yaramaz.

Teşekkür ederim hocam yardımlarınız için iyi sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı