Çözüldü Hard diskten SSD'ye geçince FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mey01

Decapat
Yer
Adana
Daha fazla  
Kullandığım HDD miladını doldurduğu için bilgisayarıma 240 GB Adata SSD aldım lakin HDD ile oynadığım MTA San Andreas ve Zula oyunu bu kadar FPS drop yemiyordu SSD'ye geçince oldu. Oyunlar dışında hiçbir sorun yok sadece oyunlarda FPS yüzünden kasma, donma gibi sorunlarla karşılaşıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Sistem ve özellikleri;

sistem.png

Çözüm
SSD bunlardan biriyse geçmiş olsun. Yapacak bir şey yok. SSD'ler sorunlu.

Ek: Öyleymiş zaten, sağ alttan yeni fark ettim.

Samsung olan en iyisidir :)

Daha alalı 2 gün oluyor ama böyle olması üzücü şimdi bir çaresi yok mu bu durumun.

Bechmark testi yaptım gayet başarılı.

SSD kronik sorunlu olabilir. Fakat bir açık bulunduğu zaman cevap hazır olmamalı. Kronik sorunlu model olabilirler ama bu sorunla başbaşa kalan o ürünü kullananların yarısı bile değildir. Zaten testiniz sağlıklı çıkmış. Uzun vadede ne olacağını kimse iddia edemez ama bu SSD'lerin sağlıklı çalışmayacağı bir gerçektir.
Derhal iade edin, ve bu SSD modeline geçin:
Daha güncel olan modeli de var. Fakat satışlarda uygun olanını bulamadım. En uygunu 330TL:

İlk linkteki model kronik sorunu yoktur ama 2. linkteki kadar sağlıklı çalışmıyor. Bilginiz olsun. Zaten fiyat farkı olarak 1. si sizin işinizi görecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı