Harddisk aşırı yavaş

aygıt yönetisinde eksik ve/veya sorunlu sürücüler var mı kontrol ettiniz mi, windowsun güncellemelerini aldınız mı, özellikle chipset, ekran kartı ve ses sürücüleri doğru yüklendi mi?
birden fazla hd ve/veya ssd varsa çıkarıp denediniz mi?

Okuma hızı ile alakalı, öncelikle (parça değişimine gidilemeyecek gözüyle bakacağım, öyle şansınız varsa SSD alın) daha hafif (Windows 8.1 Single Language, Windows 7 Home Basic veya Home Premium, Windows 10'un herhangi bir sürümü olmaz) bir işletim sistemi kuruyoruz, C ve D olarak ayıracağız diskleri, C'ye en fazla 90 GB gireceğiz, her zaman 40 GB'nin üstünde boş alan bırakacağız,
Sistemin başlangıçta çalıştırdığı bütün uygulamaları iptal edeceğiz (çok fark ediyor), sistemde bozuk veya sakat çalışan USB'leri takmayacağız veya çok kısa süreler takılı bırakacağız.

aygıt yönetisinde eksik ve/veya sorunlu sürücüler var mı kontrol ettiniz mi, windowsun güncellemelerini aldınız mı, özellikle chipset, ekran kartı ve ses sürücüleri doğru yüklendi mi?
birden fazla hd ve/veya ssd varsa çıkarıp denediniz mi?
Görünürde hiçbir sorun yok gözüküyor. Zaten sürekli olan bişey değil arada yapıyor bunu. SSD var evet

Diskin yavaşlığına ek olarak bad sector oluşmuş olabilir. Benim diskimde baya bir bad sector vardı ve disk kullanılamayacak kadar yavaştı.

HD Tune ile bad sector taraması yapabilirsiniz.
Şuanda taratıyorum. Sonuçları paylaşırım.
Harddisk 1.jpgSSD 1.jpgSSD 2.jpg
Windows 120 GB lik SSD ye kurulu.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı