Harddisk Eksik Depolama Alanı Vermesi

kaganyaprakli17

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524321022
Büyük bir sorunum var ve sizden yardım almak istedim. Öncelikle şu HDD'yi kullanıyorum: WD Caviar Blue 1 TB 3,5" SATA 3 64MB 7200 rpm Harddisk Fiyatları - Vatan Bilgisayar 2 yıldır sıkıntı yok ama bugün fark ettim ki yaklaşık 476 GB'lık bir alan ortada yok. Evet ortada yok, fotoğraflarda gördüğünüz gibi kullanılabilir alan 931 GB iken benim kullandığım alan 455 GB. Bu 476 GB nereye gitti?
Windows 10 Home 64Bit kullanıyorum.
Ekran Alıntısı (1).PNG
2 (1).PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD sağlığınızda ve okuma hızlarında herhangi bir problem gözükmüyor. Yanlışda gösteriyor olabilir verilerinizi yedekleme imkanınız varsa yedekleyip HDD'yi biçimlendirmenizi önerebilirim. Fakat bunlardan önce disk yönetiminden atanmamış bölüm veya boşta bölüm varmı bakmanızı öneriyorum.

HDD sağlığınızda ve okuma hızlarında herhangi bir problem gözükmüyor. Yanlışda gösteriyor olabilir verilerinizi yedekleme imkanınız varsa yedekleyip HDD'yi biçimlendirmenizi önerebilirim. Fakat bunlardan önce disk yönetiminden atanmamış bölüm veya boşta bölüm varmı bakmanızı öneriyorum.
Atanmış ve boşta derken? Ben hddyi hiç bölmedim 1 parça halinde ama maalesef 500gb veriyi de yedekleyemem

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı