Harddisk içerisindekiler kendi kendine silindi

Smite13

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bu sabah bilgisayarı açtığımda D sürücüsünden neredeyse 300 GB'lik dosyanın rastgele bir şekilde silinmiş olduğunu fark ettim. Dün gece hiçbir şey yoktu. Dosyaların neye göre silindiğini bilmiyorum. Steam'deki tüm oyunlarım dururken başka yüklediğim oyunlar ve bazı dosyalar silinmişti. Windows güvenlik duvarı açık extra bir virüs programı kullanmıyorum. Bad sector taraması yaptım ancak hiçbir şey çıkmadı. Virüs taraması da yaptım gene sonuç 0. sebebini araştırdım soruşturdum tanıdık yazılımcı arkadaşlarıma sordum ancak cevap bulamadım. Yardımcı olur musunuz? Neden böyle bir şey yaşadığıma dair hiçbir fikrim yok. Daha 1 senelik laptopum var. Dosyalar gizli de değil, yatmadan önce 150 GB idi sabah 450 GB olarak buldum.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    46,2 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör:
Tam aradığım. Bebek işi kapresky antivirüs indir tarama yaptır.

cevaplarınız için herkese çok teşekkürler. kaspersky ile genel bir tarama yaptırıyorum. 3 saat sonra tekrar buraya yazarım sonuçları.
Tam aradığım. Bebek işi kapresky antivirüs indir tarama yaptır.
Windows'un kendi anti virüsü güçlü değil. Fidye virüsü tarzı bir şey bulaştıysa olabilir.
Tekrar merhabalar. Kaspersky ile tarattım pc min tamamını ve saatler sürdü. Ancak hiçbir şey bulamadı. 2 tane dosyayı sildi ancak onlar benim 5-6 aydır bilgisayarımda bulunan fake trojan uyarısı verne dosyalardandı. Hala sebebini bulamadım nedne silindiğinin o 300 gb nin .

Dosya Ekleri

• 2.JPG
    2.JPG
    19,6 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Cevaplarınız için herkese çok teşekkürler. Kaspersky ile genel bir tarama yaptırıyorum. 3 saat sonra tekrar buraya yazarım sonuçları.

Tekrar merhabalar. Kaspersky ile tarattım PC'min tamamını ve saatler sürdü. Ancak hiçbir şey bulamadı. 2 tane dosyayı sildi ancak onlar benim 5-6 aydır bilgisayarımda bulunan fake trojan uyarısı verne dosyalardandı. Hala sebebini bulamadım nedne silindiğinin o 300 GB'nin.

O zaman diyecek yok geçmiş olsun HDD yeri SSD al bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı