Çözüldü Harddisk SATA kablo bağlı olmasına rağmen gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ugurgns

Hectopat
Yer
Malatya
SATA kablosu var ama çalışmıyor. Sadece SATA kablosu var, yetiyor mu harddiski çalıştırmaya?

Çözüm
HDD'den çıkmaz. Bilgisayar Kasan ya da anakartınla beraber gelmesi lazım o kablonun

Kasanın arkasını açtım, varmış, taktım güç kablosunu, çalıştı. Sorun kalmadı. Teşekkürler.

Güç kaynağının kablolarını kontrol edin. Şu tarz bir tane SATA güç bağlantısı olması lazım. Bunu hard diske takarak güç vermeniz lazım. Eğer güç kaynağınız çok eskiyse belki bir tane vardır. O zaman sanırım Molex güç bağlantısı almanız gerekiyor. Link

Eki Görüntüle 686055
Eki Görüntüle 686056

Kasanın arkasında varmış. Sorun çözüldü. Yardım için teşekkürler.
Güç kaynağının kablolarını kontrol edin. Şu tarz bir tane SATA güç bağlantısı olması lazım. Bunu hard diske takarak güç vermeniz lazım. Eğer güç kaynağınız çok eskiyse belki bir tane vardır. O zaman sanırım molex güç bağlantısı almanız gerekiyor. Link

SATA power cable.jpg

hdd connections.jpg

HDD'den çıkmaz. Bilgisayar Kasan ya da anakartınla beraber gelmesi lazım o kablonun

Kasanın arkasını açtım, varmış, taktım güç kablosunu, çalıştı. Sorun kalmadı. Teşekkürler.

Güç kaynağının kablolarını kontrol edin. Şu tarz bir tane SATA güç bağlantısı olması lazım. Bunu hard diske takarak güç vermeniz lazım. Eğer güç kaynağınız çok eskiyse belki bir tane vardır. O zaman sanırım Molex güç bağlantısı almanız gerekiyor. Link

Eki Görüntüle 686055
Eki Görüntüle 686056

Kasanın arkasında varmış. Sorun çözüldü. Yardım için teşekkürler.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı