Harddiske macOS kurup başka bilgisayara takmak

YigitErkan

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi kendi laptopumdaki harddiski başka bilgisayara taksam sonra o bilgisayara macOS kursam ve harddiski geri bilgisayarıma taksam macOS'i kendi bilgisayarımda kullanabilir miyim yani macOS'i harddiske mi kuruyor ? Şimdi neden böyle bir şey yapacaksın ki diye soracaksınız çünkü kendi bilgisayarıma yüklemek istesemde macOS yüklenmiyor sorunu şu konuda yazdım: Samsung Laptop Hackintosh Boot Problemi

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta da belirttiğim gibi kendi laptopumdaki harddiski başka bilgisayara taksam sonra o bilgisayara macOS kursam ve harddiski geri bilgisayarıma taksam macOS'i kendi bilgisayarımda kullanabilir miyim yani macOS'i harddiske mi kuruyor ? Şimdi neden böyle bir şey yapacaksın ki diye soracaksınız çünkü kendi bilgisayarıma yüklemek istesemde macOS yüklenmiyor sorunu şu konuda yazdım: Samsung Laptop Hackintosh Boot Problemi
Daha Windows' da bile bu bazı durumlarda mümkün olmazken, aşırı derece donanım seçen MacOS için böyle bir şey yapabileceğinizi zannetmiyorum.

Tabi en iyisini bu bölüme bakan moderatör @montezuma bilir. Ona sormadan kesin bir şey söyleyemem, ama farklı bir şey diyeceğini de zannetmiyorum.

Böyle birşey mümkündür... Fakat 1. Başka bilgisayardaki donanıma göre uygulama yaptığın ayarlar kendi makinende çalışmayacaktır. 2. Her iki makineni özelliği birbirine yakın olursa %50 şansın var... Kendi makinem Asus vivo PC - i5 3337u işlemcili, yüklemiş olduğum El Capitanı klonlayarak Acer Aspire e5 573 - i3 5005u işlemcili laptopta çalıştırmayı başardım...

Böyle birşey mümkündür... Fakat 1. Başka bilgisayardaki donanıma göre uygulama yaptığın ayarlar kendi makinende çalışmayacaktır. 2. Her iki makineni özelliği birbirine yakın olursa %50 şansın var... Kendi makinem Asus vivo PC - i5 3337u işlemcili, yüklemiş olduğum El Capitanı klonlayarak Acer Aspire e5 573 - i3 5005u işlemcili laptopta çalıştırmayı başardım...
Yine de @montezuma' nın fikirlerini almak iyi olur.

daha önce masaüstü ASUS anakartı olan pc'ye mac os kurdum GTX970 - i5 bir bilgisayardı sonra o harddisk'i kendi notebook'uma taktım, benim notebook'da ASUS ve çalıştı

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı