Çözüldü Hareket eden grafiklerde tırtıklanma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
80
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Profil Kapağı
1525088093
Arkadaşlar uzun zamandır bu sıkıntıyı yaşamaktayım. Oyunlarda ayarları ultrada oynuyorum. Nvidia panelinde neredeyse bütün ayarları denedim olmuyor. Hareket eden cisim ve obje tırtıklanma sorunu yaşıyor. Bu neyden kaynaklanıyor?
Aşağıda misalen Six Siege'i çektim ana menüyü silah tarafına ve hareket eden kollara iyi bakın bi de arkadaşlar simgesi (kafa olan) ikona iyi bakın. Bu tırtıklanma neden oluyor?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gerçekten tadımı kaçırıyor bu mevzu. PUBG'de de aynısı oluyor teller ve direkler tırtıklı görünüyor sanki yansıma düzgün olmuyor gibi bir şey oluyor. Pürüzsüz bir oyun oynayamadım.
Aynı problem başka kullanıcılarda da mevcut.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çünkü bütün kalite ayarlarını hatta bütün ayarları teker teker oyuna girip denemiştim. Her türlü çözümle uğraşmıştım. Sonra anladım ki monitör kaynaklı. Çünkü bu sorunu yaşadığım zaman monitörü de değiştirmiştim. TN panelli AOC G2460VQ modeliydi. Sonra satıp IPS panelli monitör alınca anladım ki sorun monitör kaynaklıymış. Acayip keyifli geldi TN panelden sonra. Gözlerim şahlandı. TN bildiğin çamur gibiydi. Şimdi ise VA panel kullanıyorum 144 Hz. Bu da iyi ama IPS en iyisi kalite açısından. VA ile IPS arasında bir tık fark var. VA ile TN arasında 4-5 kat fark var. Yani demem o ki TN kullanmayın tabi eğer kaliteye bakmak istiyorsanız.
Bütün ayarları denedim demişsin ama tekrar özellikle Fxaa Txaa ayarlarını yükseltir misin?
Bence nedeni kenar yumuşatma ayarların kapalı olabilir.

Bildiğim kadarıyla MSAA 8x değerine getirdiğin zaman sorun ortadan kalkıyor fakat müthiş bir performans kaybı yaşatabiliyor.

Bazı ayarlar yüksek seviyede göze kötü gelebiliyor.
Tom Clancy's Rainbow Six® Siege2018-5-21-12-52-38.jpg
Şu ayarları kapat. Eğer halen yırtılma hissediyorsan. Shading ve Reflection Quality ayarlarını en iyi görüntüyü alana kadar kurcala.
PUBG gibi sorunlu oyun için bir şey söyleyemeyeceğim. Bazen oyunlardaki dokuları En yüksek ayara çeksen bile düşük çizim olduğundan kötü gözükebiliyor.

Ekran kartın nedir? Eğer NVIDIA ise ayarları varsayılana alıp dener misin?

Ekran kartım ASUS Turbo GTX1070.

Hocam varsayılana da aldım kalite ayarına da aldım hiçbir şekilde düzelmiyor. Nvidia kullanıcılarının çoğu bu durumdan isyan etmiş araştırdım Nvidia forumunda konusu bile açılmış.
112 sayfa olmuş halen çözebilen yok.

https://forums.geforce.com/default/...-shadows-texture-popins-gtx-960-970-980-ect-/

Bu da örnek videolar:

Bütün kenar yumuşatma ayarları en yüksek düzeyde arkadaşlar bana kenar yumuşatmayı açın diyorsunuz ama zaten ultrada olduğunu belirttim. Sorun belki sizde de var gözünüze çarpmamıştır belki.

Ayrıca belirteyim eski GTX 1050Ti olan Lenovo dizüstümde bu sorunların hiçbiri yoktu gayet pürüzsüzdü.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS sürümünüz nedir? Windows sürümünüzü de belirtin.
Hocam BIOS ve Windows güncel. Sürücülerin hepsi güncel.

Düzeldi arkadaşlar vallahi billahi düzeldi çok tuhaf bir sorun GeForce Experience'i açtım. Optimum ayarları uyguladı. Tuhaf olan kısım şu ki DSR'ı bile açtı. Şu an çok pürüzsüz görünüyor oyun. Bundan sonra GeForce Experience ile girerim herhalde.
Ekran Alıntısı.PNG

Düzeltme: Sorun halen devam ediyor oyun içinde Allah kahretsin.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı