Harici diske işletim sistemi kurmak sorun olur mu?

sh00ter

Yoctopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Ben dün açmıştım hesabımı ve 1-2 konu açmıştım multiboot üzerine. Şu an 250 GB SSD'me Windows 11, Windows 10, Deepin, Linux Mint kurdum ve 60-60 ayıra ayıra alan bitti tabii. Asıl sorum: Bende 2 TB USB hard disk var, bu hard diske işletim sistemi kurabiliyorum. Sıkıntı yaratır mı?

Selam arkadaşlar. Ben dün açmıştım hesabımı ve 1-2 konu açmıştım multiboot üzerine. Şu an 250 GB SSD'me Windows 11, Windows 10, deepin, Linux Mint kurdum ve 60-60 ayıra ayıra alan bitti tabii. Asıl sorum: Bende 2 TB USB hard disk var, bu hard diske işletim sistemi kurabiliyorum. Sıkıntı yaratır mı?

Sıkıntı yaşamazsın aynı multiboot şeklini ona da uygulayabilirsin HDD SSD geçişlerini de BIOS boot menüden yaparsın.

Sıkıntı yaşamazsın aynı multiboot şeklini ona da uygulayabilirsin HDD SSD geçişlerini de BIOS boot menüden yaparsın.

Hocam anlamadım mesela SSD'de 4 işletim sistemi var HDD'de 2. ben HDD'de olan bir işletim sistemine girmek için BIOS'tan boot önceliğini HDD'ye mi vereceğim her zaman?

@sh00ter USB HDD'nin yazma okuma hizi anakarta takılı olandan düşük ise keyifli kullanım olmaz.
Taşınabilir HDD çok hassas olabiliyor sabit durmuyor ise bozulur sıkıntı olur.

Hocam anlamadım mesela SSD'de 4 işletim sistemi var HDD'de 2. ben HDD'de olan bir işletim sistemine girmek için BIOS'tan boot önceliğini HDD'ye mi vereceğim her zaman?

Şöyle zaten BIOS'ta en son neye girdiysen oraya otomatik giriyor multiboot kuracağın için sanırsam HDD'ye de oradan istediğin SSD'deki veya HDD'deki işletim sistemine giriş yapabilirsin en iyisi yapman gereken normal sürekli kullanacağın sistemi ssd ye kur diğer linux gibilerini de hdd ye kur

Şöyle zaten BIOS'ta en son neye girdiysen oraya otomatik giriyor multiboot kuracağın için sanırsam HDD'ye de oradan istediğin SSD'deki veya HDD'deki işletim sistemine giriş yapabilirsin en iyisi yapman gereken normal sürekli kullanacağın sistemi SSD'ye kur diğer Linux gibilerini de HDD'ye kur.

Hocam harici hard disk takılı bilgisayarı başlattığımda işletim sistemi seçme bölümünde hepsini göreceğim değil mi? Boot önceliği Windows boot Manager'da olduğunda.

Hocam harici hard disk takılı bilgisayarı başlattığımda işletim sistemi seçme bölümünde hepsini göreceğim değil mi? Boot önceliği Windows boot Manager'da olduğunda.

Şöyle HDD'yi seçersen içine multiboot kuracağın için direk sana işletim sistemi seçtiriyor SSD de Windows boot Manager olursa direk Windows geçiş yaparsın

Geri
Yukarı