Harici ekran kartı nasıl kullanılır?

Scpweppes

Hectopat
Arkadaşımın aldığı laptopta çift GPU var. Birincil olan çok düşük bir GPU. Bağlı yazan GPU ise ondan çok daha iyi. Bağlı yazan GPU'yu nasıl birincil yapacak?

Sürücüler güncel oldukça oyunlarda otomatik olarak harici ekran kartı kullanılır. İstisnai durumlarda AMD ve Nvidia ekran kartları için farklı yollarla oyunlarda harici ekran kartı elle devreye sokulabilir.

Arkadaşımın aldığı laptopta çift GPU var. Birincil olan çok düşük bir GPU. Bağlı yazan GPU ise ondan çok daha iyi. Bağlı yazan GPU'yu nasıl birincil yapacak?
Dostum eğer Nvidia ekran kartı kullanıyor isen yardımcı olabilirim çözümü şöyle:
Masaüstüne sağ tıkla sonrasında çıkan sekmede Nvidia denetim masasını bul ve aç.
Nvidia denetim masasına geldikden sonra PhysX yapılandırmasına gir ve oradan PhysX işlemcisi seçin yazısının altından istediğin GPU'yu seçebilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı