Harici ekran kartına kalıcı geçiş nasıl yapılır?

krazy-8

Centipat
Kullanmakta olduğum Lenovo 330-15IKB laptopumda işlemciye enrtegre grafik çipi haricinde AMD530 ekran kartı var. Harici ekran kartına kalıcı bi şekilde geçiş yapmak istiyorum. Dahili erkan kartını hiçbir şekilde kullanmak istemiyorum. Bunu herhangi bi yolu var mıdır?(BIOS vs.)
Bilgisyaramı özellikleri burada listelenmektedir:

BIOS'ta Chipset kısmında On-Board Graphic benzeri bir ibare vardır, bunu devre dışı bırakırsanız işletim sisteminiz dahili ekran kartını görmez. Yada bu videoda size yardımcı olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayarlardan grafik ayarlarına gelip oyunu seçip ardından yüksek performansı seç.
Ek Açıklama 2020-04-20 205624.png
Ek Açıklama 2020-04-20 205643.png

Oyun oynamıyorum. Kalıcı bir şekilde harici ekran kartına geçmek istiyorum. Yukarıdaki arkdaşın bahsettiği gibi işletim sistemi dahili kartı görmesin istiyorum. Bunu yapmak laptopun HDMI protunu kullanmayı engeller mi? Bu da sorularım arasında.

HDMI portu konusunda bir şey diyeyem dene ve gör ama harici kartı kullanmak istiyorsan sana gösterdiğim gibi yap her oyunda olur.

HDMI portunu kullanmana engel olmaz, benim dediğim ayar her anakart'ta olamayabilir. Aşağıdaki videoda masaüstü sistemde entegre ekran kartı devredışı bırakılmış, belki sende bunu izleyerek kendi sisteminde uygulayabilirsin.

Not: Videodaki seçeneği seçmelisin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

HDMI portunu kullanmana engel olmaz, benim dediğim ayar her anakartta olamayabilir. Aşağıdaki videoda masaüstü sistemde entegre ekran kartı devre dışı bırakılmış, belki sende bunu izleyerek kendi sisteminde uygulayabilirsin.

Not: Videodaki seçeneği seçmelisin.

Çalışıyor mu deneyen var mı?
Yani konu sahibinin dediği yönde mi sonuç veriyor?

Geri
Yukarı