Harici ekran kartını devre dışı bırakmak

Revivmeooi

Hectopat
Radeon 520 harici erkan kartım var bunu aygıt yöneticisi üzerinden devre dışı bıraksam sorun yaşar mıyım?

Arkada kendi kendine az da olsa çalışıyor ve bu cihazın ısınmasına sebep oluyor neden böyle olduğunu anlamadım. Kaspersky ile tarattım fakat o da sorun bulamadı.

Radeon 520 harici erkan kartım var bunu aygıt yöneticisi üzerinden devre dışı bıraksam sorun yaşar mıyım?

Arkada kendi kendine az da olsa çalışıyor ve bu cihazın ısınmasına sebep oluyor neden böyle olduğunu anlamadım. Kaspersky ile tarattım fakat o da sorun bulamadı.

Uygulama açarken sağ tık yapıp dahili grafiği seçebilirsiniz.

%Kaç çalışıyor? Dereceleri kaç? Hiçbir sebep yokken (internette gezerken vs) yüksek yüzdeyle çalışıyorsa bilgisayarınızda virüs bulunup arkaplanda mining yapılıyor olabilir diye biliyorum.

%Kaç çalışıyor? Dereceleri kaç? Hiçbir sebep yokken (internette gezerken vs) yüksek yüzdeyle çalışıyorsa bilgisayarınızda virüs bulunup arkaplanda mining yapılıyor olabilir diye biliyorum.
Hocam ben de anlamadım %5-10 gibi çalışıyor mining şüphem var fakat tarattım sorun çıkmadı.
1608137370151.png

Şimdi farkettim kartı garip bir şekilde Brave kullanıyor. Brave kapadım kullanım 0'a düştü açtım kullanılmaya başladı.
Uygulama açarken sağ tık yapıp dahili grafiği seçebilirsiniz.
Zaten her zaman yapıyorum bunu fakat garip bir şekilde arkada 300Mhz hızında çalışıyor kartım.

41 Derece çok normal standart oyun dışı kullanım için. O tepelerde oyun oynamadıysanız durduk yerde o kadar yükselip yükselmeyeceğini şahsen bilemedim.

Benden daha bilgili biri göz atarsa daha sağlıklı olacaktır.

41 Derece çok normal standart oyun dışı kullanım için. O tepelerde oyun oynamadıysanız durduk yerde o kadar yükselip yükselmeyeceğini şahsen bilemedim.

Hocam şu anda işlemci güç tasarrufu modunda o yüzden işlemci sıcaklığı yüksek sayılır. İnternette gezerken 40 dereceyi geçmiyordu fakat video izlerken 55 derece sabit olduğunu farkedince Radeon ayarlarından kontrol ettim ekran kartım çalışıyordu. Brave harici ekran kartımı kullanıyor sanırım. Şu anda sildim kendisini fakat hâlâ arkada 300MHz hızında çalışıyor.

Brave'de herhangi bir görsel, video falan açıksa kullanır. Ayarlardan donanımsal hızlandırmayı kapatırsanız ekran kartını kullanmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı