Harici Ekran Kartını Devre Dışı Bırakmak

Kullandığın dizüstü sistemin BIOS menüsüne tam olarak hakim değilim ancak BIOS üzerinde "İGPU" ayarı bulunur. Örneğin benim kullandığım M5A78 model ASUS marka anakartta ilgili ayar Grapics Configuration menüsü altında yer alıyor.

Buradan birincil Display ayarını İGPU olarak seçilir, bellek ayarı standart olarak belirlenir veya hiç sormayabilir. Ve çoklu monitörü aktif edersin ki çift monitörde patlamayasın.

Sen imkan varsa gelişmiş ayarlar / Configuration Setting menülerinde Grafik ayarlarını bir ara, resim çek dolaşırken; bulamazsan biz bakar söyleriz hangi ayarlar olduğunu. Bu süreçte ben de senin cihazın BIOS menüsünü araştırayım. Müsait vaktimde yine dönerim; takipteyim konuyu.

Kullandığın dizüstü sistemin BIOS menüsüne tam olarak hakim değilim ancak BIOS üzerinde "İGPU" ayarı bulunur. Örneğin benim kullandığım M5A78 model ASUS marka anakartta ilgili ayar Grapics Configuration menüsü altında yer alıyor.

Buradan birincil Display ayarını İGPU olarak seçilir, bellek ayarı standart olarak belirlenir veya hiç sormayabilir. Ve çoklu monitörü aktif edersin ki çift monitörde patlamayasın.

Sen imkan varsa gelişmiş ayarlar / Configuration Setting menülerinde Grafik ayarlarını bir ara, resim çek dolaşırken; bulamazsan biz bakar söyleriz hangi ayarlar olduğunu. Bu süreçte ben de senin cihazın BIOS menüsünü araştırayım. Müsait vaktimde yine dönerim; takipteyim konuyu.
Hocam ilginiz için çok teşekkür ederim. Birazdan BIOS içinde ne var ne yok hepsinin fotoğrafını çekip buraya yükleyeceğim.

Tamamdır, müsait olsam inan seni uğraştırmak istemezdim ancak senin yüklemen daha az yorucu olacaktır :)
Böyle "Graphic Device" bir ayardan bahsediyor olmalısınız.
20190313_185757_HDR.jpg

Tamamdır, müsait olsam inan seni uğraştırmak istemezdim ancak senin yüklemen daha az yorucu olacaktır :)
Estağfurullah hocam benim problemim için uğraştığınız için ben teşekkür ederim. Şu an ısıtıp çalıştırdım bilgisayarı, içinden almam gereken önemli bir iki dosyam var onları alayım hemen BIOS fotoğraflarını yükleyeceğim.
BIOS fotoğrafları

Dosya Ekleri

• IMG-20191124-WA0000.jpg
    IMG-20191124-WA0000.jpg
    52,4 KB · Görüntüleme: 91
  • IMG-20191124-WA0002.jpg
    IMG-20191124-WA0002.jpg
    60,3 KB · Görüntüleme: 73
  • IMG-20191124-WA0001.jpg
    IMG-20191124-WA0001.jpg
    105,5 KB · Görüntüleme: 71
  • IMG-20191124-WA0004.jpg
    IMG-20191124-WA0004.jpg
    87 KB · Görüntüleme: 73
  • IMG-20191124-WA0003.jpg
    IMG-20191124-WA0003.jpg
    111,1 KB · Görüntüleme: 86
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı