Harici GPU takılmasına rağmen hala APU kullanılıyor

mert66

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese selam. Yeni bir RX 5500 XT 8 GB ekran kartı aldım. Ryzen 3 2200G APU işlemcim var ekran kartını oradan kullanıyordum. Monte edip bilgisayarı çalıştırdım ve sistem özelliklerine baktığımda erkan kartı olarak hala APU ekran kartı gözüküyor. Bunu nasıl değiştirebilirim?

Arkadaşlar herkese selam. Yeni bir RX 5500 XT 8 GB ekran kartı aldım. Ryzen 3 2200G APU işlemcim var ekran kartını oradan kullanıyordum. Monte edip bilgisayarı çalıştırdım ve sistem özelliklerine baktığımda erkan kartı olarak hala APU ekran kartı gözüküyor. Bunu nasıl değiştirebilirim?

Hocam belki biraz konu dışı olabilir ama AMD rzyen APU sistemlere harici ekran kartı taktığınızda bile işlemci grafik birimi 2 GB RAM yemeye devam eder. Ayrıca önbelleği de düşük. Eğer ekran kartı aldıysanız hemen işlemciyi içinde dahili ekran kartı olmayan bir işlemciyle değiştirin.

Hocam belki biraz konu dışı olabilir ama AMD rzyen APU sistemlere harici ekran kartı taktığınızda bile işlemci grafik birimi 2 GB RAM yemeye devam eder. Ayrıca önbelleği de düşük. Eğer ekran kartı aldıysanız hemen işlemciyi içinde dahili ekran kartı olmayan bir işlemciyle değiştirin.

Teşekkür ederim öğrendiğim iyi oldu. Yakın zamanda işlemcimi değiştirmeye çalışırım.

Bios tan grafik ...... Diye bi ayar var ordan ips yapacaksin apu ekran karti ram hafizasinida dusurmen gerekli ki ramlar boşa ciksin videosu vardi googleden arat apu ekran karti ram arttirma diye cikar orda kapatmada var
Yanlisiniz var biostan ekran karti ram ini azalta biliyorsunuz yanlis hatirlamiyosam 64 mb ye kadar dusurmustum ben 2 sene once simdiki sistemim apu olmadigindan hatirlayamiyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Al hocam videosu bu

BIOS'tan grafik... Diye bir ayar var oradan IPS yapacaksin APU ekran karti RAM hafizasinida dusurmen gerekli ki RAM'lar boşa ciksin videosu vardi Google'den arat APU ekran karti RAM arttirma diye cikar orada kapatmada var.

Yanlisiniz var BIOS'tan ekran karti RAM'ini azalta biliyorsunuz yanlış hatirlamiyorsam 64 MB'ye kadar dusurmustum ben 2 sene once simdiki sistemim APU olmadigindan hatirlayamiyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Al hocam videosu bu.

O ayarı yapmama gerek kalmadı. Bilgisayar özelliklerinden baktığımda 8 GB olan RAM 6 GB olarak gözüküyordu önceden. Şu an 8 GB gözüküyor ama yine de söylediğiniz ayarı yaptım. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı