Harici HDD bozuldu

iamOxygen

Hectopat
Daha fazla  
Disk'im bozuldu ve şu an böyle çalışıyor. Bilgisayar üzerinde herhangi bir şekilde giremiyorum. Tornavida ile açtım belki bir şekilde yapabilirim diye ama bir sonuç alamadım. Fikriniz var mı ne yapmalıyım?
Çalıştırdığımda şu şekilde oluyor. Video linkini bırakıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Marka: Western digital.
Model: MY passport.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun içini açtığınız için büyük ihtimalle bozulmuştur disk. Disk yönetiminde görünüyor mu?

Disk'im bozuldu ve şu an böyle çalışıyor. Bilgisayar üzerinde herhangi bir şekilde giremiyorum. Tornavida ile açtım belki bir şekilde yapabilirim diye ama bir sonuç alamadım. Fikriniz var mı ne yapmalıyım?
Çalıştırdığımda şu şekilde oluyor. Video linkini bırakıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Marka: Western digital.
Model: MY passport.
Tamir edilebilse bile açtığın için artık tamamen bozuk geçmiş olsun.

Bu şekilde açıp sadece kafa düzeltmesi yapıp tamir eden videolar vardı o yüzden sıkıntısını gidersem bir şekilde çalışabileceğine inanıyorum. Toza falan özellikle dikkat ettim o konuda bir sıkıntı çıkmaz yani. Ama çalışmıyor işte.
Geçmiş olsun içini açtığınız için büyük ihtimalle bozulmuştur disk. Disk yönetiminde görünüyor mu?
Şu şekilde disk 3 olarak gözüküyor. Bilgisayarımda ise CD sürücüsü olarak gözükmekte.

Dosya Ekleri

• mmc_fhw4uOJ5dX.png
    mmc_fhw4uOJ5dX.png
    5,3 KB · Görüntüleme: 37
  • explorer_H14uORV7IU.png
    explorer_H14uORV7IU.png
    5,8 KB · Görüntüleme: 37
Diski başlatmayı deneyin disk 3'e sağ tıklayıp.
Diskin kafası anormal bir şekilde davranmıyor ama bir sektörü okumaya çalışıyormuş gibi görünüyor.

Diskin kapağı kapalı olarak deniyorsunuz dimi? Kapalı değilse kapatıp tekrar deneyiniz belki düzelir ama disk bozulmuş gibi duruyor. Diski başlatmaya çalışınca ki hatadan sonra okuyucu kafa anormal bir hareketler yapıyor mu?

Diskin kapağı kapalı olarak deniyorsunuz dimi? Kapalı değilse kapatıp tekrar deneyiniz belki düzelir ama disk bozulmuş gibi duruyor. Diski başlatmaya çalışınca ki hatadan sonra okuyucu kafa anormal bir hareketler yapıyor mu?
Disk kapalı veya açık farketmeksizin hep aynı şekilde dönüyor ve üstüne dıt dıt ses de çıkartıyor. Dediğiniz gibi kafa bencede normal ama bilemedim. Başlatmaya çalıştıktan sonra sadece hata veriyor yani disk herhangi bir tepki vermiyor. Mekanik bir sıkıntı göremiyorum ama bir türlü anlam veremedim neden böyle oldu. Bu arada bir süre sonra çalışmayı bırakıyor yani ışık yanıyor ama disk ve kafa sabit duruyor.
Burada da gözüküyor.

Dosya Ekleri

• explorer_3bcKHzAIrV.png
    explorer_3bcKHzAIrV.png
    13,3 KB · Görüntüleme: 36

Yeni konular

Geri
Yukarı