Çözüldü Harici HDD RAW oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Huso112

Hectopat
Makaleler
1
Herkese merhaba dostlar. İçinde önemli veriler olan harici HDD yarıda kesilen partisyon ayırma süreçlerinden dolayı ve mini tool Partition Wizard'daki Save disk olayından dolayı RAW'a dönüştü. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.
1618752430777.png

İnanın ki kurtarma aşırı uzun sürecekti (200-300 gb veri için yaklaşık 10 saat) ve kurtarma önizlemelerinde sıkıntı var gibiydi.
Kurtarmanın uzun sürmesi normal, 10 saat sürmezdi merak etmeyin. :D

Kurtarma önizlemelerinde sıkıntı olmasının sebebi ise dosyaları parça parça disk içinden topladığından bu parçalar toplanana kadar dosyanın tamamlanmaması. Yani tarama bittikten sonra dosyayı açabilecektiniz.

Neyse, belki şu an tarama yapılan program güzel bir sonuç çıkarır.

Kurtarmanın uzun sürmesi normal, 10 saat sürmezdi merak etmeyin. :D

Kurtarma önizlemelerinde sıkıntı olmasının sebebi ise dosyaları parça parça disk içinden topladığından bu parçalar toplanana kadar dosyanın tamamlanmaması. Yani tarama bittikten sonra dosyayı açabilecektiniz.

Neyse, belki şu an tarama yapılan program güzel bir sonuç çıkarır.
Yardımlarınız için teşekkürler bu arada. Geniş bir zamanım olursa EaseUS ile tekrar tarama yaparım.
Yardımlarınız için teşekkürler bu arada. Geniş bir zamanım olursa EaseUS ile tekrar tarama yaparım.
1618762419834.png

Bu normal mi ?

Son düzenleme:
EaseUS'ta 10 saat görünüyor demiştiniz, bence normal. Belki zamanla azalır.
En son Testdisk-WIP aracını kullandım ve 4-5 saatte dosyaları kurtardım. Yaşasın özgür yazılım! Yaşasın Linux!
Önce @Evilmonster ondan sonra da bu konuya yardımcı olan herkese çok minnettarım 🙏
Konu çözülmüştür.

Son düzenleme:
Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yardımcı olmazsa yazasınız :)
Merhaba hocam video gözükmüyor. Anlatabilir misiniz acaba ?

Merhaba hocam video gözükmüyor. Anlatabilir misiniz acaba ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Buyrun :)

Buyrun :)
Teşekkürler hocam. Ben Windows kullanıyorum. Usbden boot edebileceğim bir linux cd var mı ? Hirens boot cd gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı