Çözüldü Harici RTX 3050 çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zyplux

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. İşlemcim değişime gittiydi. Dahili ekran kartı olan 12100 verdiler ama sistem RTX 3050'yi görmüyor.

Çözüm
Monitörü ekran kartına bağladığınıza emin misiniz? Anakarttaki girişe taktıysanız Onboard'dan görüntü alacağı için 3050'yi görmeyecektir. Ekran kartına taktığınızdan eminseniz ekran kartı sürücüsünü tekrardan kurun.

Oyunlarda devreye girmiyor mu? Masaüstünde geziniyorsanız işlemciyi kullanıyordur, devreye girmemesi normal.

Arkadaşın sistemi masaüstü. Dediğiniz şey dizüstüler için geçerli.
Onboard ekran kartı sadece BIOS'dan kapatılıyor diye biliyorum. BIOS'da öyle bir özellikte yoksa kapatamazsın maalesef ki böyle bir işleme de gerek yok. Masaüstünde vs. gezinirken daha az enerji harcaması yapıyor.

Monitörü ekran kartına bağladığınıza emin misiniz? Anakarttaki girişe taktıysanız Onboard'dan görüntü alacağı için 3050'yi görmeyecektir. Ekran kartına taktığınızdan eminseniz ekran kartı sürücüsünü tekrardan kurun.

Oyunlarda devreye girmiyor mu? Masaüstünde geziniyorsanız işlemciyi kullanıyordur, devreye girmemesi normal.

Arkadaşın sistemi masaüstü. Dediğiniz şey dizüstüler için geçerli.

Çözüm
Onboard ekran kartı sadece BIOS'tan kapatılıyor diye biliyorum. BIOS'da öyle bir özellikte yoksa kapatamazsın maalesef ki böyle bir işleme de gerek yok. Masaüstünde vs. gezinirken daha az enerji harcaması yapıyor.

Anladım ama yani oyun yüklerken falan takılma yapıyor Chrome'da o yüzden devre dışı bırakmak istiyorum.

Nereden anlayacağım arkasına taktım kabloyu ama bilmiyorum tam olarak.

Tamamdır buldum dediğiniz gibi anakart girişine takmışım HDMI kablosunu o yüzden işlemciyi öncelik görüyormuş.
Bilgisayarı açıp kontrol edebilir misiniz? Emin olalım gözüktüğünden. Buradan son sürüm sürücüyü indirip kurun:

Bilgisayarı açıp kontrol edebilir misiniz? Emin olalım gözüktüğünden. Buradan son sürüm sürücüyü indirip kurun:

1705741462644.png

1705741487236.png

Üstteki SS'te Intel gözüküyordu şimdi 3050 olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı