RTX 3050 laptop çalışmıyor

Ahmet Can Hati

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 4800 MHZ
SSD veya HDD modeli
Hynix 512
Ekran kartı
Rtx3050
İşlemci
AMD RYZEN 6600H
Merhaba, forumda bununla alakalı konular var. Hepsini tek tek okudum. Fakat net bir cevap göremedim.

Acer AN515-46 model bir dizüstü bilgisayar satın aldım.
AMD Ryzen 6600H.
16 GB DDR5 4800 MHz RAM.
512 GB M.2 SSD NVMe.
RTX 3050.

Ürün FreeDOS olarak geldi. Windows 10 Pro kurdum.
Sürücüleri yükledim, grafik ayarlarını yaptım. Herhangi bir sorun gözükmemesine rağmen League of Legends adlı oyunu oynarken FPS 25'i geçmiyor. NitroSense uygulamasını açıp ekran kartı ve işlemci kontrolü yaptığımda RTX3050'nin sistemde gözüktüğünü fakat çalışmadığını fark ettim. Kesinlikle devreye girmiyor. Ekran görüntülerini ekledim. Oyun açıkken ekran kartı yüzde 0 gözüküyor. İşlemci üzerindeki kartı kullanıyor.
NVIDIA kontrol panelinden League of Legends'i seçip yüksek grafik ekran kartı ile çalıştır kısmını vs hepsini yaptım. Olmuyor.

Windows güncellemelerinde eksik güncellemeler gözüküyor. İndirilmesine rağmen kurulmuyor gözüküyor. Acaba sorun Windows'ta mı? Yoksa donanımsal bir sorun mu var?

Değerli desteklerinizi bekliyorum.
Saygılarımla,

Dosya Ekleri

• IMG_7941.jpeg
    IMG_7941.jpeg
    93,3 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_7940.jpeg
    IMG_7940.jpeg
    93,3 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, forumda bununla alakalı konular var. Hepsini tek tek okudum. Fakat net bir cevap göremedim.

Acer AN515-46 model bir dizüstü bilgisayar satın aldım.
AMD Ryzen 6600H.
16 GB DDR5 4800 MHz RAM.
512 GB M.2 SSD NVMe.
RTX 3050.

Ürün FreeDOS olarak geldi. Windows 10 Pro kurdum.
Sürücüleri yükledim, grafik ayarlarını yaptım. Herhangi bir sorun gözükmemesine rağmen League of Legends adlı oyunu oynarken FPS 25'i geçmiyor. NitroSense uygulamasını açıp ekran kartı ve işlemci kontrolü yaptığımda RTX3050'nin sistemde gözüktüğünü fakat çalışmadığını fark ettim. Kesinlikle devreye girmiyor. Ekran görüntülerini ekledim. Oyun açıkken ekran kartı yüzde 0 gözüküyor. İşlemci üzerindeki kartı kullanıyor.
NVIDIA kontrol panelinden League of Legends'i seçip yüksek grafik ekran kartı ile çalıştır kısmını vs hepsini yaptım. Olmuyor.

Windows güncellemelerinde eksik güncellemeler gözüküyor. İndirilmesine rağmen kurulmuyor gözüküyor. Acaba sorun Windows'ta mı? Yoksa donanımsal bir sorun mu var?

Değerli desteklerinizi bekliyorum.
Saygılarımla,

NVIDIA Denetim Masası yüklü mü?

NVIDIA Denetim Masası yüklü mü?

Yüklü hocam, netten izlemediğim video kalmadı. Bütün ayarları uyguladım.
En son çare format atmak kaldı sanırım.

Çözümü bilen kimse yok mu? Problem güncel. 🫶

Sorunu yine kendim çözdüm. Windows 10 Pro orijinal lisanslı olmasına rağmen sanırım uyumsuzluk yaşadı.
Windows 11 Home yükleyerek temiz bir kurulum yaptım.
Sonra hiçbir şey kurmadan Windows'un güncellemeleri yapmasını bekledim.
Zaten driverların hepsini buldu.
Sonrasında benim için önemli olan ekran kartı driverını kontrol ettiğimde eski tarihli driver olduğunu gördüm. NVIDIA sitesinden driverı güncel sürümle değiştirdim.
Şu an 20 FPS aldığım LoL'de 240 FPS sınıra kadar veriyor.
Windows 10'da deli gibi fan açıp, ısınıyordu. 11'e geçirince bu sorunda ortadan kalktı.

Şu an gayet stabil bir şekilde akıyor PC.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı