Harici SSD mi, HDD mi?

Captain Rex

Hectopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Selam ben 256 GB SSD kullanmaktayım haliyle oyunların istediği depolamada belli ben oyun oynamak için harici bir disk almak istiyorum ancak aklıma şu takıldı: Amazon'da 480 GB SSD 588TL ama 1 TB HDD 460-600 TL arası bulunabiliyor. Bir yandan yüksek hafıza istesem de bazıları HDD ile oyunların çok yavaşlar diyor ve ben yavaşlık istemiyorum. Sizce hangisi alınmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamen bütçe ve kullanım alanı meselesi. Offline oyunlarda 7200RPM bir HDD kullanmanın pekte bir sakıncası yok. Günümüz teknolojisi tabi ki de en azından SATA SSD fakat hala Türkiye'de buna bütçesi yetmeyenler var.

Selam ben 256 GB SSD kullanmaktayım haliyle oyunların istediği depolamada belli ben oyun oynamak için harici bir disk almak istiyorum ancak aklıma şu takıldı: Amazon'da 480 GB SSD 588TL ama 1 TB HDD 460-600 TL arası bulunabiliyor. Bir yandan yüksek hafıza istesem de bazıları HDD ile oyunların çok yavaşlar diyor ve ben yavaşlık istemiyorum. Sizce hangisi alınmalı?

Ben 2 tane 500 GB HDD kullanıyorum sorun yok vallaha temizce oynuyorum 10-20 saniye ofline oyunlarda geç yükleme yapıyor Online oyunlarda yapmıyor herkesle birlikte giriyorum.

Ben 2 tane 500 GB HDD kullanıyorum sorun yok vallaha temizce oynuyorum 10-20 saniye ofline oyunlarda geç yükleme yapıyor Online oyunlarda yapmıyor herkesle birlikte giriyorum.

Hocam ben zaten şu geç yüklemeden korkuyordum offlinelarda çok rahatsız ediyor mu yükleme süresi?

Tamamen bütçe ve kullanım alanı meselesi. Offline oyunlarda 7200RPM bir HDD kullanmanın pek de bir sakıncası yok. Günümüz teknolojisi tabii ki de en azından SATA SSD fakat hala Türkiye'de buna bütçesi yetmeyenler var.

Hocam ben bu ürünü satın almayı düşünüyorum HDD olarak sizce nasıldır? https://www.hepsiburada.com/hikvisi...V35BoCR10JgvzEAQYBCABEgJXufD_BwE&gclsrc=aw.ds

Önermiyorum.

Bu ikisinden birini tercih edebilirsiniz:

SSD tercihim olurdu. HDD mekanik SSD katı hal yanına bile yaklaşamaz. Tabi M2 olsa tadından yenmez ama işte normal bir HDD'ye bakacak olursak SSD daha iyi harici bile olsa.

Önermiyorum.

Bu ikisinden birini tercih edebilirsiniz:

Hocam ben laptop kullanıyorum harici taşınılabilir HDD istiyorum aslında bunlar çok büyük geldi ama daha ucuzuda yok gibi.

SSD tercihim olurdu. HDD mekanik SSD katı hal yanına bile yaklaşamaz. Tabii M.2 olsa tadından yenmez ama işte normal bir HDD'ye bakacak olursak SSD daha iyi harici bile olsa.

Hocam SSD 480 GB 588TL Kioxia ama depolaması çok az.

Hocam ben laptop kullanıyorum harici taşınılabilir HDD istiyorum aslında bunlar çok büyük geldi ama daha ucuzuda yok gibi.

Hocam SSD 480 GB 588TL Kioxia ama depolaması çok az.
Laptop kullanıyorsanız harddiski düşünmeyin. Ölmeye mahkum. Harddisklerin içinde hareketli parçalar var. Her taşıdığınızda her titreşimde sarsıntıda ömründen azar azar da olsa gidiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı