Harici ve Dahili Ekran Kartı Birleştime

Semih Can Ateş

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iyi forumlar arkadaşlar. Sapphire AMD R7 265 2 gb 268 Bit ekran kartım var. Anakartta ise Intel HD 4600 1 gb grafik birimi var. Sanırım iki harici ekran kartı birleştirilebiliyor. Benim sorum şu; onboard ve harici ekran kartını birleştirme şansımız var mı? Yani 2 GB harici + 1 GB dahili ekran kartlarını birleştirerek toplamda 3 GB gibi bir rakama ulaşabilir miyim? Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar :)

Onboard olan sistem belleğini kullanıyor. Harici olan da ihtiyaç duyarsa sistem belleğini kullanır zaten.

Mesela GTA 5'te ayarları yükseltirken üstte ne kadar grafik belleğine ihtiyacı olduğu yazıyor. Yüksek ayarlara alınca 3 GB ekran kartı istiyor. Benim ekran kartım da 2 GB. Acaba RAM'dan ekran kartına bellek aktarma şansımız var mı?

10 GB da aktarsan değişen bir şey olmayacak. GTA 5 2-3 GB VRAM kullanmaz. Ayarlar kısmında maksimum değerler belirtilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı