Harp Tarihi kanalı hakkında düşünceleriniz nedir?

Önceden severdim lakin artık sevmiyorum. Bana Ortaokul Tarih kitabını okuyormuş gibi bir hissiyat veriyor. Tespit ettiğim ufak tefek hataları 1- 1623 Osmanlı İran savaşında Karsı İranlıların elinde göstermesi Sonradan fethedilmiş gibi anlatması. 2- 1526-1683 Arası tüm Osmanlı tarihi ile ilgili anlatımlarında Macar Krallığını 1526 Sınırlarıyla göstermesi 3- Kanuni dönemini anlatırken Osmanlı Haritasını yemenin içlerine kadar uzanacak şekilde çizmesi. 4- Yavuz Sultan Selim dönemini anlatırken Arabistandaki kabileleri Osmanlıya bağlı göstermesi.
Çünkü adam İslamcı adam şeriatçı adam Atatürk ile ilgili videosu yok adamın Türklüğü de Osmanlı'dan ibaret sanan adam

Harp tarihi kanalını birçoğumuzun bildiğini düşünüyorum, sizce nasıl bir kanal?

Benim şahsi fikrimce videolarında Osmanlı ve İslam propagandası yapıyor ama soru cevap videolarına bir ilgim var bence güzel (gerçi kaynak da bıraksa iyi olacak).
Ben de sizin dediğinize katılıyorum. Videolarında özellikle İslam'ı çok fazla bir şekilde vurguluyor. Ve olayda müslüman bir taraf varsa açık bir şekilde o tarafı destekler bir biçimde ve yalnızca müslüman kaynakları kullanarak anlatıyor. Mustafa Kemal ve Cumhuriyet sevgisinin düzeyi konusunda da şüpheliyim. Zira hitap ettiği kesim ve kemik kitlesi daha çok Osmanlı hülayalarından uyanamamış kimseler. Gerçi insanların ne düşündüğü pek de bizi ilgilendirmiyor. Tarih neyse odur.

Geri
Yukarı