Harp Tarihi kanalı hakkında düşünceleriniz nedir?

ahmylz4565

Centipat
Harp tarihi kanalını birçoğumuzun bildiğini düşünüyorum, sizce nasıl bir kanal?

Benim şahsi fikrimce videolarında Osmanlı ve İslam propagandası yapıyor ama soru cevap videolarına bir ilgim var bence güzel (gerçi kaynak da bıraksa iyi olacak).

İlk defa duydum. Kings and Generals çakması bir kanal sanırım ve o ses tonu ne ? Seks hikayesi anlatıyor gibi konuşuyor seslendirmeci arkadaş.

Açıkçası sevmediğim bir kanal.

İlk defa duydum. Kings and Generals çakması bir kanal sanırım ve o ses tonu ne ? Seks hikayesi anlatıyor gibi konuşuyor seslendirmeci arkadaş.
Kesinlikle hocam.🤣

Yemin ediyorum ilk Harp Tarihinden bir video açıp arka planda dinlemeye çalıştım sonra hiçbir şey anlamadığımı farkedip altyazı okuyarak izlemeye başladım. Sonra İngilizce yayın yapan Kings and General'ın aynı videosunu açtım ve arka planda dinlediğim halde sıkıntısız anladım. Adam öyle konuşuyor ki ana dilimi anlayamıyorum...

Önceden severdim lakin artık sevmiyorum. Bana Ortaokul Tarih kitabını okuyormuş gibi bir hissiyat veriyor. Tespit ettiğim ufak tefek hataları 1- 1623 Osmanlı İran savaşında Karsı İranlıların elinde göstermesi Sonradan fethedilmiş gibi anlatması. 2- 1526-1683 Arası tüm Osmanlı tarihi ile ilgili anlatımlarında Macar Krallığını 1526 Sınırlarıyla göstermesi 3- Kanuni dönemini anlatırken Osmanlı Haritasını yemenin içlerine kadar uzanacak şekilde çizmesi. 4- Yavuz Sultan Selim dönemini anlatırken Arabistandaki kabileleri Osmanlıya bağlı göstermesi.

Önceden severdim lakin artık sevmiyorum. Bana ortaokul tarih kitabını okuyormuş gibi bir hissiyat veriyor. Tespit ettiğim ufak tefek hataları 1- 1623 Osmanlı İran savaşında karsı iranlıların elinde göstermesi sonradan fethedilmiş gibi anlatması. 2- 1526-1683 arası tüm Osmanlı tarihi ile ilgili anlatımlarında macar krallığını 1526 sınırlarıyla göstermesi 3- kanuni dönemini anlatırken Osmanlı haritasını yemenin içlerine kadar uzanacak şekilde çizmesi. 4- yavuz sultan SEL'im dönemini anlatırken arabistandaki kabileleri Osmanlı'ya bağlı göstermesi.

Harp tarihinin haritalar da bazen abarttığı bir gerçek.

İslamcı bakış açısıyla kısmen de olsa yanlış ve taraflı bir tarih anlatıyor. Şimdi biraz daha orta yolcu ama eskiden çok aşırı videoları vardı sildi büyük çoğunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı