Hasarlı gelen televizyon için ne yapılmalı?

Hocam kutuda hasar olsa teslim almasın tamam da ürün televizyon, kutuda hasar yok. Eğer dediğiniz gibi açıp kontrol etse bunda da servis açılmış ürünü kurmuyoruz garanti dışı diyecek.

Tüketici yapabileceğini yapmış, kutuda hasar yok servis tarafından açılmış ve tutanak tutulmuş. Bundan sonrası satıcıya ait.

14 günlük hakkınız bitse de ürün ayıplı çıktığı için sizin durumunuzda süre sorun değil hocam.
Hocam illa kutuda net bir hasar olmasına bence gerek yok.
Varsayıyorum ama mesela televizyon kutusu ile paralel bir kutu vardır ve bu kutu yani kargo, kargoda gelen tvyi sıkıştışmış ve ekrana zarar vermiş olabilir.
Ben kendim de televizyon aldığım için biliyorum ama inanın tv kutuları dışı sağlam gibi gözüksede içi sağlam değil. Direkt kutunun içinde tv var ve ekstra bir koruma yok.
Her olasılık düşünülebilir ama 14 gün iade hakkı dolarsa işi de uzayabilir. Bir iki gün iade için uğraşmalı eğer olumlu sonuç yoksa direkt hakem heyeti ile irtibat kurulmalı.
@Eraskel

Hocam illa kutuda net bir hasar olmasına bence gerek yok.
Varsayıyorum ama mesela televizyon kutusu ile paralel bir kutu vardır ve bu kutu yani kargo, kargoda gelen TV'yi sıkıştışmış ve ekrana zarar vermiş olabilir.
Ben kendim de televizyon aldığım için biliyorum ama inanın TV kutuları dışı sağlam gibi gözüksede içi sağlam değil. Direkt kutunun içinde TV var ve ekstra bir koruma yok.
Her olasılık düşünülebilir ama 14 gün iade hakkı dolarsa işi de uzayabilir. Bir iki gün iade için uğraşmalı eğer olumlu sonuç yoksa direkt hakem heyeti ile irtibat kurulmalı.
@Eraskel

Evet arkadaşın önceki arkadaşın dediğini yapacağım ürünü 20 Mart'ta teslim almışım tekrar kontrol ettim. 2 gün bekleyip N11 geri dönüşüne göre eğer yine uzatırlarsa ürünü ayıplı olarak göndereceğim. Olmazsa THH'ye başvuracağım.

İlk başta N11 ile iletişime geçin, baktın olmadı THH çözüm bulur.

N11 tazmin istemişti kargo firması da veremiyor çünkü zamanı geçmiş bir de kutuda hasar yok. Bakalım N11'den arama bekliyorum onların dönüşüne göre hareket edeceğim.

Bugün itibarıyla N11 iadeyi onayladı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı