Hastalık yüzünden lisede devamsızlıktan kalınır mı?

oyteMoyte

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
İyi akşamlar. Ben bu sene 9. sınıfa geçtim ve kasık fıtığım var. Bu yüzden devamsızlıklarım daha şimdiden sınırda. Çoğu zaman ağrıdan kıvrandığım için gidemedim. Özürlü 18 özürsüz 9 gün oldu. Daha 2. dönem var. Özürlü devamsızlık 20 günü geçse kalır mıyım? Ailem hiç sıcak bakmıyor kalmama. Duyduğuma göre devamlı rahatsızlıklar için heyetten bir rapor alınıyormuş ve devamsızlık hakkı uzatılıyormus. Bu doğru mudur? Müdür yardımcısı çok baskı yapıyor kalacaksın diye. Artık moralim çok bozuldu bu durumdan:(

Özürlü devamsızlığın 20 günü geçince de kalıyorsun diye biliyorum.

Ama mesela bir çocuğun bacağı kırıldı diyelim bu çocuğun devamsızlıkları sınırı geçecek ama kalmıyor arkadaşım buna örnek benim de ciddi bir rahatsızlığım var sonuçta oturamıyorum bile sıraya. Müdür yardımcısı demişti bir rapor alırsan devamsızlıkların uzuyor diye onu biliyor musunuz?

Müdür yardımcısı demişti bir rapor alırsan devamsızlıkların uzuyor diye onu biliyor musunuz?
Ben psikolojik hastalık geçirdim lise zamanındayken. Müdür yardımcısı sürekli tedavi gördüğüm için "Tek veya Üç Hekim Raporu" dediğiniz şey. Devamsızlık 60 gün oluyor. Tek veya üç hekim ise; doktorun vereceği hükme bağlı. 60 gün devamsızlık hakkın oluyor.

Ben psikolojik hastalık geçirdim lise zamanındayken. Müdür yardımcısı sürekli tedavi gördüğüm için "tek veya üç hekim raporu" dediğiniz şey. Devamsızlık 60 gün oluyor. Tek veya üç hekim ise; doktorun vereceği hükme bağlı. 60 gün devamsızlık hakkın oluyor.

Peki hangi doktordan alabilirim ameliyat olma ihtimalim var 27 Aralıkta cerrah randevum var ona mı danışmalıyım yoksa aile hekimime mi?

Hastaneye yattığınız zaman hiçbir türlü devamsızlık olmuyor. Ama devamsızlık bitmeden bir an önce doktora danışın. Özürlü/özürsüz fark etmiyor yani.

Ama ameliyat durumu olmaz ise aile hekimi veremez mi? Çünkü bendeki tipik bir fıtık her zaman doktora gitmiyorum agrılarım şiddetlendiği zaman gidiyorum.

Ama ameliyat durumu olmaz ise aile hekimi veremez mi? Çünkü bendeki tipik bir fıtık her zaman doktora gitmiyorum agrılarım şiddetlendiği zaman gidiyorum.
Tabiri caizse biraz naz yapın. Duygu sömürmesi de diyebiliriz. Raporu almak için zorlayın vermesine doktorun. 60 gün devamsızlık hakkınız olacak işte. Müdürün dediğini olayı bir an önce yaptırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı