Haswell için yeni anakartlar

belong

Hectopat
İyi günler arkadaşlar, haswell işlemciler yeni anakartları da beraberinde getirdiler. Şuan vatanbilgisayar'da GIGABYTE'in modelleri var sadece. Sizce bekleyip daha iyileri çıkınca mı alınmalı, yoksa GIGABYTE'in anakartları da yeterli midir?

VATAN COMPUTER - GIGABYTE - GA-Z87X-OC Intel Z87 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 USB 3.0 HDMI Anakart - Anakart

Üstteki linkte veya diğer yeni çıkan anakartlarda PCI slotunun kaç tane oldugu yazmıyor. Nedenini anlamadım ama neyse. Arkadaşlar sizce bu anakart yeterli mi haswell işlemci ve üst düzey bir oyun bilgisayarı için? Yoksa daha iyilerini mi beklemeliyim?

Bence biraz daha beklemelisin daha performanslı anakartlar gelecektir MSI ve ASUS önerim bekle.Bir adet tek PCI giriş,bir adet PCI Express,bir adet 3.0 ve 2.0 PCI Express slotu var

1150 Socket için aslında hangi markanın olduğu çokda önemli değil, anakartların en ayırt edici özellikleri arasında O.C performansı vardı, bunuda güç faz konrolcüsüyle yapıyorlardı, yeni seri Haswell işlemcilerde güç faz kontrolcü de entegre bileşen olarak geliyor, haliyle anakartta böyle bir fonksiyona gerek kalmayacak, o yüzden markalar arası çokda birbirinden farklı özellikler sunan bir ürün çıkmaz diye düşünüyorum, bolbol bakır PCIex ve ram slotu, soğutucu farkı olabilir birbirinden diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı