Haswell Refresh İşlmeci mi Alsam Broadwell'i mi Beklesem?

Alper P

Kilopat
Yer
Balıkesir/Altınoluk
Daha fazla  
Meslek
PHP Geliştirici
Merhaba Arkadaşlar.

Bilgisayarımı yenileyeceğim,

Şimdiyekadar Aldıklarım;
Kasa: Corsair Carbide Series 400r
Güç Kaynağı: Corsair GS600
Depolama;
1 Adet Sandisk 240GB Extreme SATA 3.0 SSD (SDSSDX-240G-G25)
2 Adet WD Blue 1 TB HDD (WD10EZEX)
Bellek;
Corsair 8GB (2x4GB) Vengeance LowProfile DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram (CML8GX3M2A1600C9)
ve Eski Bilgisayarımla Birlikte Gelen ELIXIR 2GB DDR3 1333 DESKTOP (M2F2G64CB88B7N-CG)
(şuanki sistemimde bu 4 adet ram sorunsuz çalışmakta)

Almayı Planladıklarım;
Anakart: MSI Z97 GAMING 7
İşlemci: Haswell yada Broadwell beklenecek

--------------------------
Ekran Kartı Olarak HD5750 - Şimdilik İşimi Görüyor Fazla Oyun Oynamıyorum
İleride almak istersem de HD7870 olabilir yada onu o zaman tartışırız :)

işlemci olarak Haswell Refresh İşlmeci mi Alsam Broadwell'i mi Beklesem??

Aceliniz yoksa elbette Broadwell 'i beklemelisiniz.

Acelem yok biraz daha bekleyip broadwell'i alabilirim belki o zaman anakartların fiyatıda biraz düşmüş olur yada daha da yükselir :)

Haswell ile aralarında büyük bir performans farkı olurmu acaba çok düşük bir fark olacaksa haswell de işimi görebilir.

Bilgisayarda Photoshop, Fireworks vs kullanıyorum hobi olarak web programlama, tasarım filan yapıyorum arada sırada da league of legend tabiki :)

Haswell Refresh almanı öneririm. Çünkü ilk parti Broadwell işlemciler DDR4 desteği ile gelmeyecek diye biliyorum. İkinci parti aynı Haswell'de yaptıkları gibi DDR4 destekli Broadwell Refresh gibi bir isimle DDR4 destekli İşlemcileri İntel 2015'in ikinci yarısında sürebilir. İşin ilginç tarafı, İntel DDR4 için Anakart terfisi isteyebilir. Kesin net bilgiler tabii İntel yeni işlemciler için deklarasyon yayınladıktan sonra hep beraber göreceğiz.

Simdi hepsiburada.com da biri 6. ayda diğeri 7. ayda 2 adet 100 tl hediye çeki var 6. ayda anakart'ı alsam 7. aya kadar Broadwell çıkar mı :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı